Wsparcie finansowe dla fundacji

Dodano: 20-05-2022
Publikator: informacja prasowa

Fundacja „Twarze depresji” dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu od  Nationale-Nederlanden uruchomiła program bezpłatnej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla obywateli Ukrainy.

Program, który wpisuje się w obszar aktywności ubezpieczycieli z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, jest skierowany do dzieci oraz dorosłych. Dotyczy osób, które mieszkają w Polsce, a także tych, którzy dopiero do naszego kraju przyjechali lub zostali w swoich domach na Ukrainie. Fundacja zorganizowała szkolenie dla specjalistów. Eksperci w ramach inicjatywy będą udzielali wsparcia psychologicznego ofiarom agresji wojsk rosyjskich w Ukrainie.

Ubezpieczyciel rozpoczął swoją przygodę z fundacją już w ubiegłym roku. Udzielał wówczas wsparcia finansowego dla programu „Rak? To nie tak!”. Jak mówi dyrektor Komunikacji Korporacyjnej ubezpieczyciela – Jest to dla nas bardzo ważna współpraca, ponieważ od lat angażujemy się w liczne projekty skupiające się m.in. na tematyce profilaktyki zdrowotnej. Wierzymy, że możliwość konsultacji z odpowiednio do tego przeszkolonymi specjalistami pomoże uchronić naszych wschodnich sąsiadów przed negatywnymi skutkami doświadczonej traumy.

wstecz