Wolontariusze z Pramerica poprowadzili lekcje na temat ubezpieczeń

Dodano: 24-11-2016

Pracownicy spółek Pramerica w ramach programu Otwarta Firma poprowadzili lekcje na temat ubezpieczeń w szkołach ponadgimnazjalnych.

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości co roku organizuje dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zajęcia z przedstawicielami lokalnych stowarzyszeń i przedsiębiorstw. Każdego roku w programie Otwarta Firma bierze udział około 1,5 tys. różnych organizacji. W tegorocznym cyklu największą grupę trenerów – wolontariuszy stanowili pracownicy zakładu ubezpieczeń Pramerica.

Podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 20 pracowników spółki majątkowej i życiowej Pramerica zapoznało uczniów szkół ponadgimnazjalnych z zagadnieniami związanymi z finansami i ubezpieczeniami. W sumie wolontariusze z Pramerica przeprowadzili 41 lekcji w 7 miastach Polski.  

- Dzięki współpracy z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości mamy możliwość dzielić się swoimi doświadczeniami i wiedzą z osobami wstępującymi w dorosłość, które wkrótce staną przed wyborem produktów finansowych. Zależy nam, aby wybory te były świadome, dlatego edukacja finansowa jest jednym z filarów działalności Fundacji Pramerica. Cieszymy się, że naszymi lekcjami mogliśmy urozmaicić zajęcia w szkołach i dostarczyć uczniom wiedzy przydatnej w zetknięciu ze światem finansów – mówi Małgorzata Morańska, rzecznik prasowy Pramerica Życie.

Program Otwarta Firma ma na celu podniesienie poziomu wiedzy i kształtowanie aktywnej postawy uczniów poprzez ciekawe zajęcia organizowane we współpracy z przedstawicielami lokalnych firm i instytucji. Program realizowany jest w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości na terenie całego kraju.

wstecz