Wolontariusze MetLife pomogą przy budowie ośrodka dla młodych osób po terapiach uzależnień

Dodano: 06-09-2017

W dniu 9 września 2017 r. odbędzie się akcja wolontariatu pracowniczego MetLife z kilkunastu krajów Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu (EMEA). Wolontariusze pomogą w pracach wykończeniowych w Młodzieżowym Centrum Rozwoju Artystycznego i Duchowego w Legionowie. To innowacyjny ośrodek powstający z inicjatywy Fundacji „Pasja Życia”, dla młodych osób po terapiach uzależnień, w procesie reintegracji społecznej.

Jak podaje ubezpieczyciel, działania na rzecz społeczności lokalnej są częścią programu dla wyróżniających się pracowników MetLife i obejmują udział w wolontariacie. Prace na placu budowy w Legionowie poprowadzi Fundacja Habitat for Humanity Poland. Będzie to już druga, w tym roku, wspólna akcja ubezpieczyciela i fundacji (czytaj więcej: MetLife organizatorem Tygodnia Aktywności Społecznej).

– MetLife może się poszczycić bogatą tradycją wspierania projektów, w ramach których wolontariusze pracują na rzecz osób potrzebujących wsparcia. To już kolejny wspólny projekt MetLife i Habitat for Humanity w Polsce, ale po raz pierwszy będą w nim uczestniczyć pracownicy spoza naszego kraju – mówi Izabela Ptaszyńska-Trandafir, Dyrektor Departamentu Marketingu i Komunikacji w MetLife.

– Cieszymy się, że możemy kolejny rok współpracować z MetLife. Wsparcie ze strony partnera korporacyjnego zarówno finansowe, jak i angażujące najlepszych pracowników jako wolontariuszy, daje świetny przykład aktywności biznesu na rzecz lokalnych społeczności. Tego rodzaju regularna współpraca pomaga nam skuteczniej realizować misję Habitat Poland: budować świat, w którym każdy ma godne miejsce do życia – mówi Magdalena Ruszkowska-Cieślak, Dyrektor Fundacji Habitat for Humanity Poland.

wstecz