Wielki finał Mobilnej Strefy Zdrowia PZU

Dodano: 05-10-2017

W ramach Mobilnej Strefy Zdrowia PZU dzieci z rejonów na Pomorzu dotkniętych przez sierpniowe nawałnice skorzystały z bezpłatnych badań profilaktycznych. Wielki finał miesięcznej akcji odbył się 4 października w Szkole Podstawowej w Czyczkowach (gmina Brusy).

Mobilna Strefa Zdrowia PZU ruszyła w trasę 12 września. Specjalnie sprowadzony z Czech truck pełnił funkcję gabinetu lekarskiego. W ciągu miesiąca PZU odwiedziło 17 miejscowości na Pomorzu. W Mobilnej Strefie Zdrowia PZU uczniowie szkół podstawowych mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji dietetyka, okulisty i fizjoterapeuty.

Po wykonaniu badań lekarze przekazywali rodzicom lub opiekunom informację dotyczącą stanu zdrowia dziecka w formie specjalnie przygotowanej książeczki zdrowia. Informacja ta stanowi wskazówkę dla rodziców do przeprowadzenia szczegółowych badań w specjalistycznym gabinecie lekarskim.

Po wizycie u lekarza, na wszystkich uczniów, biorących udział w akcji, czekały niespodzianki związane ze zdrowiem i bezpieczeństwem. Dzieci dostawały m.in. pamiątkowe zdjęcia, opaski odblaskowe i kubek świeżo wyciśniętego soku, a szkoły sprzęt sportowy oraz Punkt Pierwszej Pomocy (apteczka wraz z fachowym instruktażem).

W sumie w akcji wzięło udział prawie 1700 uczniów z 20 szkół podstawowych. Przeprowadzono ponad 3000 konsultacji lekarskich.

wstecz