W których miastach koszt ubezpieczenia OC jest wyższy

Dodano: 11-08-2021
Publikator: informacja prasowa

Comiesięczny ogólnopolski barometr Ubea.pl pozwala sprawdzić jak wyglądała sytuacja ze średnim kosztem OC w przypadku miast wojewódzkich. Porównywarka wskazuje czy ceny były równie stabilne oraz gdzie ubezpieczenie OC jest najdroższe, a gdzie najtańsze.

Według danych ogólnopolskiego barometru Ubea.pl średni koszt ubezpieczenia OC oferowanego przez internet był prawie taki sam w okresie od marca do czerwca 2021 roku w skali całego kraju. Natomiast w poszczególnych miastach sytuacja wygląda różnie. Najdroższa średnia składka OC dla kierowców występuje w Gdańsku, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Podobnie jak w poprzednich miesiącach, najniższa cena jest w Rzeszowie. Największe zmiany w cenach OC odczuli kierowcy z Łodzi, Szczecina, Opola oraz Warszawy. W tych miastach kosz ubezpieczenia podwyższył się o ponad 6 proc., co w porównaniu do innych miast Polski jest znaczącą różnicą.  

- Najbliższe miesiące pokażą, czy rosnąca inflacja spowoduje, że ubezpieczyciele w całej Polsce zdecydują się na znaczące podwyżki składek OC - podsumowuje Paweł Kuczyński z Ubea.pl.

wstecz