UNIQA: zmiany w AC komunikacyjnym

Dodano: 26-02-2018
Publikator: informacja prasowa

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń wprowadziło nowe taryfy AC. Jest to kolejny etap prac nad poprawą pakietu komunikacyjnego. Klient, który zakupi AC, zyskuje gwarancję sumy ubezpieczenia dla pojazdów osobowych do 3. roku eksploatacji.

Statystycznie na zakup ubezpieczenia AC decyduje się co czwarty kierowca. Ubezpieczyciele chcą zachęcić do zakupu AC, przygotowując korzystne oferty i pakiety zniżek, by lepiej odpowiadały na potrzeby klientów.

- W grudniu 2017 r. zmieniliśmy taryfy OC oraz wprowadziliśmy nowe warianty assistance. Zapowiedzieliśmy wówczas zmiany w taryfie AC. Obecnie, podobnie jak w OC, oferujemy nawet do 65 proc. zniżki dla bezszkodowych kierowców. Nowa taryfa jest bowiem bardziej dopasowana do kosztu ryzyka w wielu segmentach, przy jednoczesnym zachowaniu adekwatności składek do rzeczywistego ryzyka – mówi Doman Regulski, dyrektor Departamentu Taryfikacji UNIQA.

Zmiany w AC nie dotyczą wyłącznie taryf, ale także samego produktu. Klient nadal ma do wyboru trzy warianty AC i sam decyduje, jaki zakres wybiera. Równocześnie zostały one rozbudowane o nowe ryzyka, które dają więcej korzyści.

- Nowością jest wprowadzenie gwarancji sumy ubezpieczenia dla pojazdów osobowych do 3. roku eksploatacji. Brak także udziałów własnych w OWU, jednak klient ma możliwość ustalania indywidualnych udziałów własnych w polisie. Ponadto, przy wyborze kosztorysowego rozliczenia szkody na etapie zawarcia umowy, klient otrzymuje dodatkową zniżkę – mówi Katarzyna Ruman, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktów w UNIQA.

Wybór wariantu kosztorysowego, a tym samym otrzymanie zniżki, uniemożliwia likwidację szkody według faktur. Klient, który przy zawarciu umowy nie zdecyduje się na żaden z wariantów, może – w razie wystąpienia szkody – wybrać którykolwiek z obu dostępnych sposobów.

Klient może zdecydować się na pełen zakres ubezpieczenia w formule all risk lub ograniczony, w którego skład wchodzi zarówno ryzyko kradzieży, jak i żywiołów. Zyskuje także darmowe assistance już w wariancie podstawowym. Klient może także, wznawiając ubezpieczenia w UNIQA, wykupić dodatkową ochronę zniżki Bonus Malus od jednej szkody. Dodatkową korzyścią dla klienta jest również udzielana bezpłatnie ochrona na przedmioty takie jak foteliki dziecięce czy zniszczone zamki lub zagubione kluczyki do pojazdu. Z kolei w ubezpieczeniu AutoKoło suma ubezpieczenia wzrosła z 1500 zł do 3000 zł, a opcja ta nie tylko dodatkowo chroni opony i felgi, ale też w razie szkody nie wpływa na przebieg ubezpieczenia przy wznowieniu umowy AC w UNIQA.

W skład pakietu oprócz ubezpieczenia OC i AC komunikacyjnego wchodzi także assistance, ubezpieczenie szyb, NNW oraz rehabilitacja. W ramach tego ostatniego produktu UNIQA zapewnia organizację i pokrycie kosztów rehabilitacji po wypadku oraz wypożyczenie lub zakup sprzętu medyczno-rehabilitacyjnego. A co więcej świadczeniem rehabilitacyjnym objęci są wszyscy pasażerowie samochodu.

wstecz