UFG umożliwia pełny dostęp do historii OC i AC

Dodano: 17-09-2018
Publikator: Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny uruchomił nową usługę w bazie Ośrodka Informacji UFG. Osoby, które zarejestrują się w bazie, będą mogły bezpłatnie pobrać informacje dot. ich historii ubezpieczeń OC ppm. i AC.

UFG udostępnił wszystkim kierowcom dane zawarte w bazie OI UFG dot. ich historii ubezpieczeń OC ppm. W ten sposób ubezpieczeni będą mogli sprawdzić m.in. nazwy towarzystw ubezpieczeń, w których mieli wykupione polisy, okresy ważności ubezpieczeń, nr. polis komunikacyjnych czy wartości zlikwidowanych szkód. 

- Rozszerzyliśmy zakres danych możliwych do pobrania online przez właścicieli pojazdów z bazy UFG, wychodząc naprzeciw ich potrzebom. Wcześniej mogli oni sprawdzić tylko historię swojego ubezpieczenia OC za ostatnie pięć lat. Teraz mogą zrobić to za pełny okres ubezpieczenia czyli nawet za ostatnie kilkanaście lat, jak również sprawdzić tę historię dla polis autocasco - wyjaśnia Elżbieta Wanat-Połeć, prezes Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Do bazy dostęp będą mieli także kierowcy, którzy nigdy nie posiadali własnych pojazdów, ale kierowali służbowymi autami lub należącymi do ich członków rodziny.  

Rejestracja na portalu odbywa się za pomocą Profilu Zaufanego i jest całkowicie bezpłatna. Usługa obejmuje też pobranie zaświadczeń dot. historii polis komunikacyjnych, także w jęz. angielskim i niemieckim.  

Iwona Woźniak-Sadek, dyrektor biura obsługi klienta UFG, w komunikacie prasowym UFG wyjaśnia, że z bazy polis OC korzystają również ubezpieczyciele, szacując stawkę ubezpieczenia OC ppm. W związku z tym, warto sprawdzić, czy dane zawarte w bazie są kompletne i zgodne ze stanem faktycznym. Wszelkie nieścisłości należy wyjaśnić z podmiotem, który wystawił daną polisę. 

Tagi: oc, polisa, ac, pojazd
wstecz