Ubezpieczenie telefonu poprzez aplikację Revolut

Dodano: 23-10-2017
Kategorie :

Revolut - aplikacja mobilna, która połączona z kartą Mastercard pozwala na dokonywanie transakcji na całym świecie, wyciąganie pieniędzy z bankomatu a także płatności online, udostępniła kolejną funkcję – ubezpieczenie telefonu. Ubezpieczenie dystrybuuje Simplesurance, natomiast ochrony udziela Allianz.

– Wiemy, że 80% naszych użytkowników jest właścicielami wysokiej klasy smartfonów i że 1/3 z tej liczby przyznaje się do uszkadzania ekranów w ciągu pierwszego roku od zakupu nowego telefonu. Dlatego chcieliśmy zapewnić bezpieczne i tanie ubezpieczenie dla naszych klientów, w szczególności tych, którzy z powodu częstych podróży mają problem ze znalezieniem oferty, która byłaby zarówno niedroga jak i dostępna na całym świecie – podsumowuje Nicolai Storonsky, założyciel i CEO Revolut.

Aplikacja Revolut umożliwia ochronę telefonu. Tygodniowy koszt ubezpieczenia wynosi nieco ponad 4 zł (1 GBP). Polisa zapewnia ochronę na wypadek: pęknięcia ekranu, usterki ekranu dotykowego, awarii baterii, zalania urządzenia. Jak czytamy na stronie Revolut, jeśli kosztorys naprawy wyniesie ponad 326 GBP ubezpieczony może liczyć na całkowitą wymianę telefonu.

Ubezpieczenie można zakupić w EURO lub funcie brytyjskim. Przedmiot polisy obejmuje tylko kilka marek i modeli telefonów. Ponadto, ochroną może zostać objęte urządzenie, które było używane przez okres do 6 miesięcy. Okres ubezpieczenia wynosi 12 miesięcy, a płatność można wnieść w cotygodniowych ratach lub jednorazowo, wówczas twórcy aplikacji przyznają rabat w wysokości 13 proc. 

Zakup ubezpieczenia zajmuje mniej niż minutę. Zarejestrowany użytkownik aplikacji musi jedynie wybrać odpowiednie opcje w aplikacji, takie jak model urządzenia, zakres ochrony, a następnie zatwierdzić oszacowaną sumę ubezpieczeń i potwierdzić zakup.

Roszczenie można złożyć przez internet lub przez telefon bezpośrednio z platformy Simplesurance. Dane kontaktowe znajdują się w aplikacji Revolut lub w e-mailu potwierdzającym zawarcie ubezpieczenia. Simplesurance gwarantuje naprawę urządzenia w przeciągu 2-3 dni.

Funkcja jest dostępna dla użytkowników Revolut w Polsce, Francji, Niemczech, Austrii, Holandii i we Włoszech.

Tagi: it
wstecz