Ubezpieczenie na wypadek bankructwa

Dodano: 29-05-2018

Euler Hermes zbadał sytuację na rynku budowlanym. Z badań wynika, że rośnie liczba upadłości. Szacuje się, że w branży budowlanej zaległości finansowe wynoszą ponad 4 mld zł.

Jak podaje Puls Biznesu, jedną z przyczyn problemów spółek mogą być opóźnienia inwestycji. Co z kolei może spowodować bankructwo. Aby uniknąć takich sytuacji należy sprawdzać potencjał i finanse wykonawców. Na rynku budowlanym kontrole finansowe nie są nowością. Przedsiębiorcy powinni również zakupić ubezpieczenia na wypadek bankructwa lub niewypłacalności odbiorców.

— Prywatni inwestorzy, dostrzegając problemy w branży budowlanej, już wdrażają mechanizmy kontroli, polegające na przykład na konsultacji z ekspertami weryfikującymi bilanse wykonawców, wynajmowaniu wywiadowni gospodarczych itp. Trudno natomiast wyobrazić mi sobie, jak PKP PLK będą prowadzić analizy — mówi na łamach Pulsu Biznesu Rafał Bałdys-Rembowski, wiceprezes Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa.

W przypadku dużych inwestycji jednym z podstawowych przedsięwzięć jest ubezpieczenie mienia w trakcie budowy. Zwykle w zapisach OWU istnieje informacja o postępowaniu w przypadku niewypłacalności jednego z podmiotów. Ubezpieczenie obejmuje wszelkie ryzyka, a w tym nagłe i nieprzewidziane zdarzenia powodujące zniszczenia.

Tagi: owu
wstecz