Ubezpieczenia zamiast premii?

Dodano: 22-06-2020

Pracodawcy, w dobie cięcia kosztów, coraz częściej wykazują zainteresowanie ubezpieczeniami grupowymi, które są mniej kosztowne niż premia i mogą podnieść zadowolenie pracowników – podaje Puls Biznesu w ślad za wynikami obserwacji brokera ubezpieczeniowego EIB.

— Coraz częściej pracodawcy zamiast premii oferują dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne lub poszerzają zakres dotychczas posiadanej polisy. Spotkałem się też z sytuacją, w której firma zwiększyła swój udział w płaceniu składki, którą dzieliła z pracownikami — mówi PB Tomasz Kaniewski, dyrektor biura ubezpieczeń na życie w EIB.

Kaniewski dodaje też, że takie zastępowanie premii ubezpieczeniami może być w obecnej sytuacji korzyścią dla obu stron, ponieważ pracownicy otrzymują dodatkowe zabezpieczenia, a pracodawcy – zyskują oszczędności. Ekspert na łamach Pulsu Biznesu zwraca też uwagę na to, że ceny abonamentów medycznych mogą w najbliższym czasie wzrosnąć.

— Ostatnio ceny usług medycznych zwiększyły się o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent. W skrajnych przypadkach zauważyliśmy nawet podwojenie stawek, ale było to w pojedynczych placówkach lub dotyczyło niektórych usług. Niemniej opłaty nadal będą szły w górę. Owszem, umowy długoterminowe muszą uwzględniać zmiany cen, ale obecnie nie odzwierciedlają one jeszcze pełnego zakresu spodziewanych podwyżek — dodaje.

wstecz