Ubezpieczenia taksówek – jak obniżyć koszty?

Dodano: 29-03-2018

Ubezpieczyciele niezbyt chętnie udzielają ochrony właścicielom taksówek. Głównym powodem jest wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia szkody, gdyż taksówki są bardziej eksploatowanymi pojazdami niż auta osobowe przeznaczone do prywatnych celów. Dlatego ubezpieczyciele zwykle oferują taksówkarzom wyższe stawki za ubezpieczenia OC niż pozostałym klientom.   

Z tym problemem borykają się tylko kierowcy z Polski, ale dotyczy ono także przewoźników z krajów Europy Zachodniej. Na rynku brytyjskim, gdzie jeździ najwięcej taksówek, funkcjonują specjalne firmy, specjalizujące się w ubezpieczaniu taksówek. Do takich spółek należy m.in. Taxi Insurer, które oferuje polisy zarówno korporacjom taksówkarzy jak i indywidualnym przewoźnikom. Towarzystwo oferuje nie tylko podstawową ochronę OC ale też rozszerzenia o szkody związane z kradzieżą lub pożarem pojazdu czy zniszczeniami wyrządzonymi przez pasażerów oraz ubezpieczenie NNW.   

Na razie w Polsce nie działa żadna firma prowadząca specjalistyczną działalność jak Taxi Insurer. W związku z tym polscy taksówkarze muszą godzić się na wyższe stawki ubezpieczeń oferowane im przez ubezpieczycieli komunikacyjnych. Ponadto, jeśli chcą rozszerzyć swoją ochronę o dodatkowe ryzyka muszą nabywać oddzielnie, dodatkowe produkty – ubezpieczenie AC, NNW. Rozwiązaniem obniżającym koszt polisy może być ubezpieczenie całej floty pojazdów. Jednak będzie ono możliwe jedynie dla taksówkarzy współpracujących z korporacjami.    

Tagi: oc, polisa, ac, klient
wstecz