TU Europa uruchamia własną aplikację mobilną do sprzedaży ubezpieczeń

Autor: Paulina Wiensak

Dodano: 09-06-2021

Cztery ubezpieczenia: podróży, sprzętu, psa i kota oraz kosztów podróży można od 9 czerwca 2021 r. nabyć w mobilnej aplikacji TU Europa - app2U. Nowe rozwiązanie od TU ma wpisać się w coraz bardziej mobilny styl życia Polaków i popandemiczne nawyki konsumenckie.

„Future is mobile” – to hasło przyświecało twórcom narzędzia, którzy postanowili sobie, że ich produkt i oferowane w nim ubezpieczenia mają przede wszystkim odzwierciedlać 4 cechy: szybkość, wygodę, świadomość i obsługę 360°.

Aplikacja stawia na w pełni mobilną obsługę sprzedażową i posprzedażową, obejmującą zarówno zawarcie ubezpieczenia i płatność składki, jak i zgłaszanie szkód. Ponadto wszystkie te procesy mają zachodzić szybko, sprawnie, przy ograniczeniu formalności do minimum. Również forma płatności składki jest elastyczna - może być realizowana za pomocą karty płatniczej, BLIK-a lub payU. Ochrona zaczyna się tuż po opłaceniu składki.

TU Europa stawia też elastyczność samych produktów. W app2U to ubezpieczenia mają dostosowywać się do ubezpieczającego i jego rzeczywistych potrzeb. W aplikacji klienci sami mogą wybrać, rodzaj ubezpieczenia, długość trwania (min. 4 h) i sumę ubezpieczenia. W ofercie jest 11 ubezpieczeń związanych z podróżowaniem i uprawianiem sportu. Są to m.in. polisa turystyczna, ubezpieczenie sprzętu (np. laptopów, aparatów, zegarków sportowych, telewizorów czy konsoli do gier), ubezpieczenie wypadkowe zwierząt, ubezpieczenie na wypadek opóźnienia lub odwołania pociągu czy samolotu, ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży czy udziału w imprezie kulturalnej bądź sportowej, ubezpieczenie roweru i wiele innych.

wstecz