TU Europa rozpoczyna wyłączną współpracę z Podioom

Autor: ​Paulina Wiensak

Dodano: 31-08-2020

TU Europa ubezpieczy trenerów personalnych w zakresie OC. Jest to efekt współpracy nawiązanej z twórcami aplikacji Podioom do umawiania indywidualnych treningów.

W najbliższy poniedziałek na rynku fit pojawi się nowa wersja aplikacji Podioom. Będzie ona rozszerzona o płatną wersję PRO, w ramach której użytkownik - trener osobisty – otrzyma ochronę OC, gwarantowaną przez wrocławskiego ubezpieczyciela, w systemie subskrypcji.

Nowy produkt zapewnia ochronę w razie roszczeń od klienta. Oferta obejmuje całość usługi trenera personalnego: treningi i dodatkowe usługi takie jak przygotowanie diety, planu treningowego. Jak przekonywali twórcy na spotkaniu prasowym, rozszerzony zakres ochrony stanowi przewagę konkurencyjną, gdyż większość produktów na rynku pozwala jedynie na ubezpieczenie pojedynczego treningu, a nie całej działalności trenera - jak ma to miejsce w ofercie TU Europy i Podioom. 

Ubezpieczenie oferowane jest poprzez aplikację, w systemie comiesięcznej subskrypcji - użytkownik co miesiąc odnawia polisę i uiszcza składkę w wysokości 20 zł. Z kolei suma ubezpieczenia opiewa na kwotę 200 tys. zł. 

Aplikacja Podioom jest obecna na rynku usług fitness od dwóch lat. Umożliwia umawianie online treningów z trenerem personalnym. Do tej pory zarejestrowało się w niej 350 trenerów i 3 tys. amatorów sportu. Cel na ten rok to zwiększenie liczby trenerów do 1 tys.

- Dlaczego Europa weszła w ten projekt? Po pierwsze, jest to produkt obowiązkowy. Wierzymy, że  jeśli trener dostrzega wartość we współpracy z Podioom, to będzie chciał wejść na poziom PRO, gdzie dostarczamy ubezpieczenie. Poza tym nie bez znaczenia jest czas, w którym udostępniamy ofertę. Obecnie mamy kryzys, dużo osób zrezygnowało z treningów, ale ufamy, że kiedyś trend powróci do stanu sprzed pandemii i branża usług trenera personalnego znów wystrzeli – powiedział podczas spotkania z dziennikarzami Marat Nevretdinov, prezes Grupy Europa.

Nevretdinov dodał też, że spółka planuje dalszy rozwój współpracy z Podioom. Nie wyklucza rozszerzenia oferty o produkty dla osób trenujących i funkcji aplikacji o możliwość zgłaszania szkód.  

wstecz