TU Europa podsumowuje I półrocze 2016 r.

Dodano: 12-09-2016

Grupa Europa w ciągu pierwszych sześciu miesięcy br. wypracowała blisko 44 mln zł zysku i zebrała 782 mln zł składki przypisanej brutto. Spółki Europy osiągnęły dobre wyniki sprzedaży m.in. w segmencie ubezpieczeń kredytów hipotecznych, leasingu oraz ubezpieczeń o charakterze inwestycyjnym. 

W pierwszym półroczu 2016 r. Towarzystwo Ubezpieczeń Europa wypracowało 176 mln zł składki przypisanej brutto oraz osiągnęło 35 mln zł zysku, tj. o 15 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub.r. Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Europa zwiększyło sprzedaż o 60 proc., uzyskując 606 mln zł składki. Wynik finansowy netto spółki wyniósł 9 mln zł.

- Lata doświadczeń w bancassurance sprawiają, że wiemy jak omijać rafy i płynąć do przodu mimo zawirowań na tym rynku. Współpraca dystrybucyjna z bankami pozostaje naszym najważniejszym biznesem. Jednocześnie systematycznie budujemy drugi filar, tworząc ofertę dla partnerów pozabankowych oraz produkty, które klienci kupują samodzielnie na naszej stronie internetowej i za pośrednictwem porównywarek. Internet przestał być tylko źródłem informacji o ubezpieczeniach, a staje się efektywnym narzędziem dystrybucji – mówi Marat Nevretdinov, wiceprezes Grupy Ubezpieczeniowej Europa.

TU Europa – wzrosty w kluczowych segmentach

W I półroczu spółka majątkowa zwiększyła sprzedaż ubezpieczeń dołączanych do kredytów hipotecznych. Wzrostowi temu sprzyjało ożywienie na rynku kredytów, wynikające z wdrażania programów rządowych takich jak Mieszkanie dla młodych.

W spółce majątkowej istotny udział w przypisie ma także dystrybucja ubezpieczeń w branżach pozafinansowych. Firma kontynuuje sprzedaż przedłużonych gwarancji na sprzęt zakupiony w sieciach RTV i AGD oraz ubezpieczenia wyświetlaczy smartfonów i tabletów dla klientów sieci komórkowych. Spółka rozszerzyła także sieć sprzedaży ubezpieczeń turystycznych, nawiązując współpracę z kolejnymi biurami podróży oraz z porównywarkami ubezpieczeń, poprzez które oferuje swoje polisy podróżne, m.in. Travel World i ubezpieczenie kosztów rezygnacji.

Tegoroczną nowością jest ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, które klienci mogą nabyć na stronie internetowej ubezpieczyciela. W ostatnich tygodniach towarzystwo wprowadziło do oferty w kanale online kolejną propozycję – ubezpieczenie ochrony tożsamości, zabezpieczające interesy prawne osób, których dane osobowe mogą zostać wykorzystane w nielegalny sposób.

TU Europa dokonało ekspansji w segmencie polis sportowych, ubezpieczając uczestników sportowych imprez masowych, m.in. prestiżowych zawodów triathlonowych w Polsce Herbalife Ironman 70.3 Gdynia. Równolegle zakład ubezpieczeń sponsoruje także liczne imprezy biegowe, których zawodnicy korzystają ze specjalnie przygotowanego ubezpieczenia NNW Sport. Oprócz polisy grupowej, uczestnicy imprez sportowych mogą skorzystać z licznych opcji dodatkowych, m.in. z ubezpieczenia kosztów rezygnacji, czy sprzętu sportowego. Polisę NNW Sport można kupić także indywidualnie na stronie internetowej TU Europa. Jest ona przeznaczona zarówno dla amatorów, osób wyczynowo uprawiających sport, jak i zawodowców.

TU na Życie Europa – nowe rozwiązania inwestycyjne

TU na Życie Europa intensywnie rozwija dystrybucję w segmencie ubezpieczeń na życie w UFK. Ich sprzedaż w stosunku do I półrocza ub.r. wzrosła aż 2,5-krotnie. Taki wzrost był możliwy dzięki oparciu na zupełnie nowych rozwiązaniach produktowych z prostą strukturą opłat, niskim poziomem dodatkowych kosztów oraz możliwością rezygnacji w dowolnym czasie.

- Obecnie spółka życiowa oferuje ubezpieczenia z UFK ze składką jednorazową skierowane do różnych segmentów klientów. Największą popularnością cieszą się produkty, które z jednej strony umożliwiają dostęp do szerokiej gamy funduszy, a z drugiej dają możliwość alokowania środków do specjalnie sprofilowanych portfeli modelowych. Szczególnie cieszy fakt, że wśród głównych zachęt klienci wymieniają dobre wyniki inwestycyjne produktów, które wprowadziliśmy w ostatnim czasie – mówi Marat Nevretdinov.

Istotny udział w strukturze przychodów TU na Życie Europa mają ubezpieczenia ochronne na życie oferowane przy kredytach hipotecznych. Na znaczeniu zyskuje możliwość posiadania polisy, która nie tylko zabezpieczy zobowiązania kredytobiorcy wobec banku, ale także zapewni odszkodowanie jego najbliższym w przypadku niespodziewanych zdarzeń losowych.

wstecz