TU Europa organizuje konkurs dla studentów na stworzenie aplikacji lub modelu biznesowego

Dodano: 10-10-2017

Grupa Ubezpieczeniowa Europa zaprasza studentów do udziału w konkursie technologicznym na zaprojektowanie rozwiązań wspierających zdalną sprzedaż ubezpieczeń. Do wygrania jest 20 tys. zł i możliwość podjęcia współpracy z ubezpieczycielem.

Uczestnicy konkursu muszą zmierzyć się z jednym z zadań:

  • stworzenie aplikacji webowej lub mobilnej, korzystającej z API, która będzie mogła być zastosowana w procesie dystrybucji ubezpieczeń lub obsługi klientów;
  • stworzenie modelu biznesowego, wykorzystującego API, z naciskiem na rozwiązania stawiające na sprzedaż ubezpieczeń w Internecie.

- W młodych ludziach drzemie olbrzymi potencjał do tworzenia nowych modeli biznesowych oraz rozwiązań technologicznych, które je wspierają. Chcielibyśmy zachęcić studentów do aktywności w zakresie rozwiązań dla branży ubezpieczeniowej. Uczestnicy konkursu otrzymują do dyspozycji platformę API opracowaną przez Grupę Europa. Wierzę, że pojawią się inspirujące rozwiązania, które będą mogły być zastosowane w praktyce. Dla osób rozpoczynających karierę zawodową wygrana w konkursie może stanowić ciekawy start w przyszłość - mówi Rafał Mońka, dyrektor Departamentu Informatyki w Grupie Europa.

Konkurs jest organizowany we współpracy z Politechniką Wrocławską i Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu. Jednak udział w nim mogą wziąć studenci wszystkich krajowych uczelni wyższych. Pula nagród w konkursie wynosi 34 tys. zł. Dla zwycięzcy jest przeznaczona kwota 20 tys. zł. Zostanie on także zaproszony do rozpoczęcia współpracy z ubezpieczycielem.

Konkurs technologiczny dla studentów jest przykładem realizacji strategii TU Europa zakładającej otwarcie się na współpracę z uczelniami wyższymi oraz rozwój innowacyjności i wykorzystania nowych technologii. Zakład ubezpieczeń szuka w ten sposób nowych pomysłów na dystrybucję produktów, zwłaszcza z wykorzystaniem kanałów zdalnych – własnych lub partnerów biznesowych.

Z zasadami konkursu i jego regulaminem oraz specyfikacją API można zapoznać się na stronie internetowej: contest.tueuropa.pl. Zgłoszenia do konkursu można składać do 17 listopada 2017 roku. Grupa Europa przewiduje, że konkurs zostanie rozstrzygnięty do końca listopada, a wręczenie nagród jest zaplanowane na 20 grudnia.

wstecz