Trwa rekrutacja do programu HugeThing.vc powered by Aviva

Dodano: 30-09-2016

Już trwa rekrutacja do kolejnej edycji HugeThing.vc powered by Aviva - miesięcznego programu skierowanego do twórców projektów insurtech z Polski i regionu CEE, którzy tworzą rozwiązania IT dla jednego z 4 obszarów: produkt i sprzedaż, komunikacja i obsługa klienta, likwidacja szkód i wypłata świadczeń oraz rozwój organizacji. Rekrutacja potrwa do 16 października.

- Jednym z ważniejszych czynników przesądzających o sukcesie młodych firm jest zdobycie pierwszego dużego klienta. Z drugiej strony w dzisiejszych czasach o sukcesie dużych firm decydują innowacje – mówi Bartłomiej Gola, partner generalny SpeedUp Group. - Już jakiś czas temu postanowiliśmy, że naturalnym kierunkiem rozwoju akceleratora Huge Thing będzie ścisła współpraca z korporacjami i realizacja kolejnych edycji, których celem jest z jednej strony łączenie startupów z pierwszymi dużymi klientami, z drugiej łączenie korporacji z firmami, które mogą wspierać ich innowacyjność. Cieszę się, że pierwszą edycja Huge Thinga w takim formacie możemy zrealizować z wspólnie z firmą, która należy do liderów branży ubezpieczeń w Polsce. To duża szansa dla uczestników - dodaje.

W programie Huge Thing mogą wziąć udział zespoły z Polski oraz regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Jednym z warunków jest posiadanie przez zespół MVP (Minimum Viable Product), czyli pierwszej wersji produktu lub usługi zawierających kluczowe funkcjonalności. Równie istotne jest także działanie w jednym z 4 obszarów, w ramach których Aviva poszukuje rozwiązań, czyli produkt i sprzedaż (m.in. narzędzia i rozwiązania wspierające pracę doradców finansowych oraz aplikacje mobilne tworzące dodatkową wartość dla klientów), komunikacja i obsługa klienta (m.in. cyfrowa komunikacja na linii ubezpieczyciel - klient oraz narzędzia wspierające analitykę predyktywną), likwidacja szkód i wypłata świadczeń (m.in. narzędzia do uproszczonej likwidacji szkód majątkowych oraz komunikacyjnych) oraz rozwój organizacji (m.in. narzędzia wspierające procesy rozwoju i rekrutacji pracowników).

Jako korzyści z uczestnictwa w programie Aviva wymienia: dostęp do najlepszych ekspertów rynkowych z Polski i zagranicy, zdobycie wiedzy biznesowej, w tym wiedzy na temat funkcjonowania rynku ubezpieczeniowego. Ponadto, najlepsze zespoły uzyskają szansę nawiązania współpracy z Avivą oraz firmami partnerskimi ubezpieczyciela, w Polsce i zagranicą.

- To nie przypadek, że Aviva uruchamia pierwszy w Polsce akcelerator Insurtech. Na bieżąco śledzimy i nawiązujemy współpracę z najbardziej perspektywicznymi projektami technologicznymi, które mogą mieć zastosowanie w sektorze finansowo-ubezpieczeniowym. Wybieramy startupy, które mogą przynieść wymierną wartość naszym klientom i organizacji - mówi Piotr Jachimczyk, członek zarządu, dyrektor departamentu IT w Avivie. - Wspieramy tego typu projekty, między innymi jako partner Startup Weekendów, Open Reaktor, także poprzez mentoring, zarówno z dziedziny zagadnień finansowo-ubezpieczeniowych, jak i z metodyk, np. Lean Startup i Value Proposition Design. Choć jesteśmy dużą firmą wdrażamy i stosujemy zwinne metodyki w wybranych projektach.

Program rozpocznie się 14 listopada w Warszawie w siedzibie Avivy oficjalnym Hello Day. Następnie uczestnicy przez kolejne 4,5 tygodnia wezmą udział w warsztatach i indywidualnych sesjach z mentorami, w gronie których znajdą się m. in: Jerzy Kurgan, Innovation Expert w AVIVA FTLab, MARC WESSELINK z StartupBootcamp, Darius Moeini z Corporate Startup Lab oraz Patrick Young. W tym czasie między innymi dopracują i przetestują swój model biznesowy, dowiedzą się jak prowadzić działania sprzedażowe i  jak mierzyć efektywność prowadzonych działań. Całość zakończy się 14 grudnia Demo Day. Więcej informacji na temat programu, formularz zgłoszeniowy, szczegółowy opis obszarów oraz regulamin dostępne są na www.hugething.vc

wstecz