Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych PZUW wspiera polską przedsiębiorczość

Dodano: 09-09-2021
Publikator: informacja prasowa

TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych wprowadził inicjatywę na rzecz małych przedsiębiorców oraz franczyzobiorców. Ubezpieczyciel oferuje ochronę biznesu w formule ubezpieczeń wzajemnych działających na zasadzie non-profit.

TUW PZUW wprowadza na rynek pionierskie rozwiązanie skierowane dla małych przedsiębiorców i franczyzobiorców. Celem inicjatywy jest wsparcie polskiej przedsiębiorczości poprzez ubezpieczenia od ryzyka biznesowego jako odpowiedź na potrzeby MŚP po trudnym okresie pandemii.

– Ze złych doświadczeń wyciągamy dobre wnioski. Okres pandemii, gdy wiele drobnych firm stanęło przed widmem bankructwa, pokazał, jak potrzebna jest ich ochrona. Otwierając się na ich potrzeby, rozpoczynamy nowy etap w naszej działalności. Stoi za tym ta sama idea, która legła u postaw powołania TUW PZUW, a więc zaangażowanie w rozwój polskiego biznesu. Oprócz wielkich przedsiębiorstw, które ubezpieczamy, chcemy wspierać te najmniejsze, które dają zatrudnienie milionom Polaków – mówi prezes TUW PZUW, Rafał Kiliński.

Prezes TUW Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych podkreśla, iż aktywność i wysiłek polskich przedsiębiorców, którzy podejmują działalność gospodarczą, zasługują na premiowanie:

– To ludzie, którzy często inwestują we własny biznes całe swoje oszczędności. Decyzja o jego uruchomieniu wymaga odwagi, ponieważ wiąże się także z ryzykiem. Chcemy ich przed tym ryzykiem chronić, ponieważ ich sukces jest sukcesem nas wszystkich. Przyczynia się do rozwoju polskiej gospodarki i pozwala na tworzenie miejsc pracy – dodaje prezes Kiliński.

Oferowane ubezpieczenia wzajemne, oparte na zasadzie non-profit, stworzone są z myślą o małej przedsiębiorczości. Zapewniają one elastyczność oraz optymalne warunki wsparcia biznesowego.

– Otwierając się na drobną przedsiębiorczość, zaczynamy od współpracy z wielką polską siecią sklepów Żabka i jej franczyzobiorcami. Z ich udziałem stworzyliśmy „Polisę na biznes” dostosowaną do ich oczekiwań. Opierając się na tych doświadczeniach, będziemy rozwijać ofertę dla drobnych przedsiębiorców i franczyzobiorców tworzących sieci handlowe i usługowe. Naszą przewagą jest to, że ustalamy z ubezpieczonymi rozwiązania idealnie skrojone pod ich potrzeby – dodaje Dyrektor Biura Ubezpieczeń Korporacyjnych TUW PZUW, Sebastian Wiatr.

wstecz