Szkoła Ubezpieczeń beinsured: RODO w działalności zakładów ubezpieczeń

Dodano: 24-05-2017
Kategorie :

W dniu 24 maja 2017 r. odbyła się Szkoła Ubezpieczeń beinsured „RODO w działalności zakładów ubezpieczeń, czyli wpływ rozporządzenia ogólnego o ochronie danych osobowych na sprzedaż ubezpieczeń” (czytaj więcej: Nowe Rozporządzenie o ochronie danych osobowych).

W warsztacie wzięła udział liczna grupa specjalistów z branży ubezpieczeniowej. Szkolenie poprowadził mec. Piotr Czublun z Kancelarii CZUBLUN TRĘBICKI przy wsparciu specjalistów ds. ubezpieczeń z Kancelarii CZUBLUN TRĘBICKI: Marty Ryskalczyk, Agnieszki Wesołowskiej i Julity Nowak.

Na wstępie, eksperci zaprezentowali najważniejsze zmiany, które wprowadzić ma Rozporządzenie o ochronie danych osobowych oraz jego podstawowe założenia. Przedstawili również ich praktyczne zastosowanie w działalności ubezpieczeniowej. Specjaliści omówili także wpływ RODO na treść umowy agencyjnej. Omówili również obowiązki informacyjne administratora danych, a także prawa osób, których dane dotyczą, m.in.: prawo dostępu do danych, do ich sprostowania, prawo do ograniczenia przetwarzania danych, czy prawo do bycia zapomnianym.

Największe zainteresowanie uczestników warsztatu wzbudziła kwestia oświadczeń i zgód na przetwarzanie danych osobowych, a także obowiązków informacyjnych przedsiębiorców. Uczestników szkolenia interesowało również to, w jaki sposób należy przeredagować wyżej wskazane zgody. Szczególne zaskoczenie wzbudziła natomiast kwestia braku obowiązku pisemnej zgody na przetwarzanie danych wrażliwych (danych osobowych szczególnej kategorii).

A już dziś, serdecznie zapraszamy Państwa na kolejny warsztat z cyklu Szkoły Ubezpieczeń beinsured, który odbędzie się już 22 czerwca. Będzie on w całości poświęcony finalnej wersji projektu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń, oraz dyrektywie IDD. Aby wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom i odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania dotyczące przepisów nowej ustawy, gorąco zachęcamy do zgłaszania zagadnień, które chcieliby Państwo przedyskutować podczas tego szkolenia. Bardzo zależy nam, by nasze szkolenia były przede wszystkim praktyczne i pomocne w prowadzonej przez Państwa działalności, dlatego też liczymy na Państwa głosy.

Propozycje zagadnień uprzejmie prosimy zgłaszać pod adresem mailowym: m.murach@cztr.pl

wstecz