Surówka: wsparcie sektora MŚP będzie skoordynowane z produktami bankowymi

Dodano: 07-09-2017

Paweł Surówka, prezes PZU, skomentował PAP swój udział w panelu "Jak przekształcić rodzinną firmę w międzynarodowego giganta - instytucjonalne i rynkowe uwarunkowania rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw", odbywającego się w ramach XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy (czytaj więcej: PZU na Forum Ekonomicznym w Krynicy).

CEO zakładu ubezpieczeń powiedział w rozmowie z PAP, że wsparcie dla małych i średnich firm ze strony PZU powinno być skoordynowane ze wsparciem udzielanym przez Alior Banku i Pekao SA. Dlatego oferta ubezpieczyciela skierowana do podmiotów z sektora MŚP będzie rozszerzona o produkty, które są pomocne w rozwijaniu biznesu zarówno z obszaru ubezpieczeń jak i bankowości.

- Chcemy przedstawić tym firmom całą paletę różnych narzędzi w działalności gospodarczej, aby mogły się lepiej rozwijać – wyjaśnił Surówka. - Będziemy dążyli do tego, by tego rodzaju usługi tworzyć wspólnie z Pekao SA, ponieważ widzimy, że prezesi małych i średnich spółek oczekują takich łączonych rozwiązań - dodał. Podkreślił, że wymaga to większej koordynacji wsparcia udzielanego tym podmiotom od różnych instytucji.

Jak powiedział, w przypadku PZU oferta dla małych i średnich firm zostanie rozszerzona o nowe produkty ubezpieczeniowe. Wśród nich znajdą się produkty ochraniające majątek, kontrakty czy pracowników oraz produkty przydatne w działalności eksportowej.

- Na niestabilnym rynku pracy należałoby umożliwić szefom małych firm przedstawianie pracownikom lepszych benefitów, np. polis na życie i zdrowotnych, które wiązałyby ich z tymi firmami, by nie szukali oni nowego miejsca pracy – tłumaczył prezes PZU.

Przeczytaj cały artykuł
wstecz