Superpolisa Ubezpieczenia przypomina o obowiązku zakupu OC

Dodano: 02-10-2018
Publikator: informacja prasowa

W związku z rozpoczęciem stosowania nowych przepisów od 1 października br. kierowcy nie muszą w czasie jazdy mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz dokumentu zaświadczającego posiadanie polisy OC. Jednak nie zmienia to faktu, że kierowcy są zobowiązani do zakupu obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego.

Zdaniem Jakuba Nowińskiego, członka zarządu w multiagencji Superpolisa Ubezpieczenia komunikaty pojawiające sie m.in. w prasie na temat zwolnienia z obowiązku posiadania polisy OC i dowodu rejestracyjnego, mogą być dla odbiorców mylące, ponieważ wielu z nich sądzi, że nieobowiązkowy jest zakup polisy. Tymczasem nowe przepisy znoszą jedynie obowiązek posiadania w momencie jazdy pojazdem dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia zakupu OC. Konieczność wykupienia polisy OC wynika z Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych z dnia 22 maja 2003 r.  

- Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny nakłada na osoby niewywiązujące się z tych obowiązków restrykcyjne kary. W przyszłym roku kary mają wzrosnąć do 4500 zł, jednak nie to jest największym problemem. Jeżeli nie wykupimy polisy OC i spowodujemy wypadek, będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni wszystkie koszty – od naprawy auta poszkodowanego, poprzez koszty leczenia czy zadośćuczynienia. Naprawdę nie warto tak ryzykować – przestrzega Jakub Nowiński z Superpolisa Ubezpieczenia.

wstecz