Stabilizacja cen obowiązkowych polis komunikacyjnych

Dodano: 27-11-2017

Przez ostatnie półtora roku byliśmy świadkami serii podwyżek, teraz nastało zjawisko, które możemy określić jako spokojna jesień w ubezpieczeniach OC ppm.

Z raportu przygotowanego przez „Puls Biznesu” i  multiagencję Unilink, wynika, że średnia cena ubezpieczenia OC w ubiegłym miesiącu wyniosła 1132 zł. — Od września nie ma większych zmian — komentuje w rozmowie z Pulsem Biznesu Igor Rusinowski, prezes Unilink. Jest on też zdania, że w najbliższym czasie ten pozytywny trend powinien się utrzymać. W ostatnich miesiącach ceny wahały się od kilku do kilkudziesięciu złotych - w sześciu województwach pozostały bez zmian, w czterech spadły maksymalnie o 2 proc., a w pozostałych wzrosły, ale nie więcej niż o 2 proc.

— Najbardziej zadowoleni mogą być mieszkańcy Trójmiasta, bo tam ceny spadły średnio o 3 proc. — dodaje prezes Unilink.

Warto też zauważyć, że szczególnie zadowoleni powinni być kierowcy między 24. a 31. rokiem życia, ponieważ ceny ich polis OC spadły o 1 proc.

W okresie do września do października nie zdrożały też, ubezpieczenia dla początkujących kierowców, którzy do tej pory za polisę płacą nawet o kilkaset procent więcej, niż wynosi średnia cena krajowa.

wstecz