Rusza Platforma Wsparcia Eksportu

Dodano: 27-12-2017

Bank PKO BP uruchomił narzędzie analityczne dla polskich eksporterów, które umożliwia analizę rynków eksportowych i raportów branżowych, a także udostępnia bazę wydarzeń handlowych. Celem twórców nowego narzędzia jest pomoc małym i średnim firmom w ekspansji zagranicznej.

Jak podaje serwis PAP, w obliczu dynamicznego rozwoju polskiego eksportu na rynkach międzynarodowych powinno się zapewnić przedsiębiorcom wsparcie analityczne.

„Zgodnie z analizami PKO BP na koniec 2017 r. polski eksport prawdopodobnie osiągnie nienotowany dotąd wynik ponad 200 mld euro. Jeśli chodzi o kolejne lata, uważamy, że polscy eksporterzy nadal będą odnosić bardzo duże sukcesy. W 2020 r. eksport przekroczy prawdopodobnie kwotę 240 mld euro” – stwierdził dyrektor Pionu Rozwoju Zagranicznego PKO BP Robert Zmiejko. Jego zdaniem, polskie produkty charakteryzują się wysoką jakością i innowacyjnością.

Platforma Wsparcia Eksportu stanowi część kierunków strategicznych rozwoju międzynarodowego realizowanych przez bank od kilku lat. Serwis online, pozwala polskim przedsiębiorcom uzyskać informacje o 130 rynkach zagranicznych. Dostęp do platformy jest bezpłatny. Platforma jest dostępna pod adresem www.wspieramyeksport.pl.

Przeczytaj cały artykuł
wstecz