Rozstrzygnięcie konkursu artystycznego „PZU wspiera polską kulturę”

Dodano: 09-06-2017

PZU jest mecenasem konkursu artystycznego „PZU wspiera polską kulturę”. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom odbyło się w dniu 10 czerwca 2017 r. na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Po uroczystości odbył się wernisaż prac pokonkursowych młodych artystów.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie zaprojektować bryłę przestrzenną z logo PZU. Zwycięski projekt w przyszłości będzie prezentowany w instytucjach objętych mecenatem ubezpieczyciela. Dla zdobywców pierwszych trzech miejsc przewidziano nagrody pieniężne w wysokości 4 tys. zł, 3 tys. zł i 1 tys. zł.

– Zarówno skala działalności jak i tradycja zobowiązują PZU do wspierania polskiej kultury i sztuki – mówi Dorota Macieja, członek zarządu PZU Życie. – Dlatego od lat angażujemy się w działania na rzecz najważniejszych polskich instytucji takich jak Teatr Narodowy, Muzeum Narodowe w Warszawie, Łazienki Królewskie czy Muzeum Narodowe w Krakowie. Naszą misję rozumiemy nie tylko jako ochronę stworzonych przed wiekami dzieł sztuki. Chcemy także wspierać artystów XXI wieku i promować ich twórczość. Właśnie dlatego zorganizowaliśmy konkurs dla studentów warszawskiej ASP – dodaje.

wstecz