Rosyjski SberBank łapie Pokemony i zapewnia darmowe ubezpieczenie graczom

Dodano: 20-07-2016

W dniu 18 lipca 2016 r. rosyjski SberBank przedstawił specjalną ofertę dla swoich klientów, skierowaną dla graczy popularnej gry na urządzenia mobilne Pokemon Go. Bank korzystając z popularności aplikacji, wprowadził darmową polisę wypadkową dla zbieraczy Pokemonów.

"Jako największe towarzystwo ubezpieczeń na życie w Rosji czujemy się odpowiedzialni za uczestników zyskującej ogromną popularność gry Pokemon Go. Biorąc pod uwagę doniesienia o doznanych przez graczy urazach podczas łapania Pokemonów, opracowaliśmy specjalny produkt dla graczy” – powiedział Maxim Chernin, Dyrektor Generalny Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie SberBank.

Bank zapewnia między innymi PokeStopy w swoich oddziałach w całej Rosji. Mają być one wyposażone w specjalne moduły, które przyciągają Pokemony.

Dla fanów Pokemon Go, bank opracował także specjalny produkt ubezpieczeniowy. Jeżeli na widok Pokemona, gracza poniosą emocje i zostanie np. ranny, firma ubezpieczeniowa wypłaci odszkodowanie. Polisa będzie bezpłatna dla wszystkich użytkowników Pokemon Go.

Każdy, kto zechce aktywować ubezpieczenie musi zarejestrować się za pomocą strony internetowej Banku i wprowadzić dane identyfikujące gracza, w tym nick – informuje bank.

„Dla nas ważne jest również, że projekt ten przyczyni się do poprawy edukacji finansowej ludności: młodsze pokolenie będzie w stanie nauczyć się w zabawny sposób takiego instrumentu finansowego jak ubezpieczenia" - dodał Maxim Chernin.

Produkt opracowany przez SberBank doskonale wpisuje się w strategię wykorzystania popularności gry Pokemon Go, którą przedstawił mec. Piotr Czublun w artykule „Czy ubezpieczyciele są gotowi na PokemonGo?”.  

wstecz