Roger Hodgkiss nowym prezesem zarządu Generali Polska

Dodano: 20-11-2020
Publikator: informacja prasowa

Roger Hodgkiss, podczas posiedzenia Rady Nadzorczej, został powołany na nowego prezesa zarządu spółek ubezpieczeniowych Generali w Polsce. Decyzja ma skutek natychmiastowy, podlega jednak zatwierdzeniu przez KNF. Hodgkiss zastąpi na tym stanowisku Macieja Fedynę, który ustąpił ze wszystkich stanowisk w Grupie Generali w Polsce z powodów osobistych.

- Cieszę się, że mam możliwość, by postawić na doskonałe kwalifikacje zawodowe Rogera, który jest kandydatem wewnętrznym. Przyczyni się on do realizacji strategii i dalszego dążenia do doskonałości we wszystkich obszarach działalności Grupy Generali w Polsce. Życzę Rogerowi wszystkiego najlepszego w realizacji nowych obowiązków. Pragnę również podziękować Maciejowi Fedynie za jego wieloletni wkład i zaangażowanie. W imieniu Grupy Generali życzę mu wszystkiego najlepszego zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym - skomentował Luciano Cirinà, Dyrektor regionu Austria, Europa Środkowo-Wschodnia i Rosja oraz Prezes Generali CEE Holding.

Roger Hodgkiss dołączył do Generali w listopadzie zeszłego roku, jako członek zarządu odpowiedzialny za sprzedaż produktów majątkowych oraz marketing. Czytaj więcej: Roger Hodgkiss dołącza do ścisłego kierownictwa Generali Polska. Hodgkiss ma wieloletnie doświadczenie w branży finansowej. W latach 2009-2015 był prezesem Link4, a w 2016 roku dołączył do Zarządu PZU SA i PZU Życie.

wstecz