RF: do końca maja zakończono 32 postępowania polubowne na łączną kwotę ponad 1,2 mln zł

Dodano: 22-06-2020
Publikator: Rzecznik Finansowy

Pandemia koronawirusa nie zatrzymała prac Wydziału Pozasądowego Rozwiązywania Sporów w Biurze Rzecznika Finansowego. Do końca maja br. udało się zakończyć aż 32 spory w trybie pozasądowym. Rok temu było ich 30.

Pomimo trwania w Polsce stanu pandemii kontynuowane są w Biurze Rzecznika Finansowego postępowania polubowne. Do końca maja tego roku udało się zakończyć więcej sporów niż rok temu. W sumie łączna wartość sporów rozwiązanych w ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2020 r. wyniosła 1,2 mln zł.

– Cieszę się, że w tym trudnym czasie nieprzerwanie pomagamy klientom i podmiotom rynku finansowego w polubownym rozwiązaniu ich sporów. Warto też odnotować, że w ogólnej liczbie spraw, w jakich udało się polubownie zakończyć spór, wzrasta liczba tych z udziałem podmiotów rynku bankowo – kapitałowego – mówi dr hab. Mariusz Jerzy Golecki, Rzecznik Finansowy.

– Mamy nadzieję, że to dobra prognoza na czas, w którym społeczna solidarność i odpowiedzialność nabiera szczególnego znaczenia. Liczę, że banki zaczną chętniej korzystać z tego sposobu rozwiązywania sporów ze swoimi klientami – mówi Paweł Zagaj, zastępca Rzecznika Finansowego nadzorujący polubowne rozwiązywanie sporów.

wstecz