Raiffeisen wprowadził nowy produkt ubezpieczeniowy. Cyber Pomoc ochroni pieniądze i tożsamość w sieci

Dodano: 21-03-2017
Kategorie :

W ofercie Raiffeisen Banku pojawiło się nowe ubezpieczenie Cyber Pomoc. Powstało ono we współpracy z AXA Assistance. Polisa zapewnia ochronę w razie zdeponowania środków z konta bankowego lub nieudanych zakupów w sieci.

Ubezpieczenie jest oferowane bez dodatkowych opłat klientom otwierającym Wymarzone Konto Osobiste z opcją karty Mastercard Debit. Ubezpieczenie obejmuje ochroną środki zgromadzone na koncie przed ich bezprawnych użyciem przez osobę nieupoważnioną z karty bankowej lub poprzez Blik. Towarzystwo ubezpieczeń wypłaci odszkodowanie, jeśli w ciągu 60 dni od wystąpienia incydentu nie zostanie ustalony sprawca szkody. Ubezpieczyciel, oprócz skradzionej kwoty, zwróci też koszty obsługi prawnej.

Polisa zapewnia też zwrot kosztów w razie nieudanego zakupu przez Internet. Ubezpieczeni mogą liczyć na świadczenie, jeśli zakupiony towar online z użyciem karty lub Blika okaże się wadliwy lub niezgodny z ofertą. Warunkiem wypłaty świadczenia jest upłynięcie 90 dni od momentu zgłoszenia reklamacji do sprzedawcy.

Poza tym, ubezpieczenie gwarantuje ochronę na wypadek naruszenia dobrego imienia ubezpieczonego w sieci. Eksperci IT usuną lub zatrzymają dostęp do informacji o ubezpieczonym. Jednocześnie zostaną podjęte działania prawne wobec osoby publikującej materiał i właściciela hostingu, na którym opublikowano treści. 

wstecz