PZU ze Stowarzyszeniem Siemacha pomagają dzieciom – ofiarom wypadków

Dodano: 24-07-2017

PZU poinformowało, iż rozszerza swoją pomoc dla dzieci - ofiar wypadków i ich opiekunów. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Siemacha ubezpieczyciel organizuje dwa wakacyjne turnusy wypoczynkowe połączone z terapią psychologiczną dla kilkorga dzieci i ich rodzin.

W dniu 24 lipca 2017 r. pierwsza grupa dzieci pojechała na turnus wypoczynkowy z elementami psychoterapii do Ośrodka Sportów Konnych w Odporyszowie, dzierżawionego przez Stowarzyszenie Siemacha. Zajęcia z najmłodszymi prowadzić będą terapeuci z Krakowskiego Instytutu Psychoterapii. Ubezpieczyciel od lat prowadzi program mający na celu kompleksową opiekę rehabilitacyjno - psychologiczną. Od 2010 r. odbywa się ona w Domu Misia Ratownika - Ośrodku Terapeutycznym w Dźwirzynie k/Kołobrzegu. W tym roku ubezpieczyciel rozszerza swoje działania, uruchamiając drugie centrum pomocy.

- Nasza pomoc psychologiczna dla dzieci to unikatowy na polskim ryku ubezpieczeń program, który wpisuje się w koncepcję nowoczesnej likwidacji szkód osobowych. Jest skierowana do dzieci, które były poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych, ale również do tych, które ucierpiały w innych tragicznych zdarzeniach losowych – wypadkach na terenie gospodarstwa rolnego czy w pożarach domu. Chcemy dać im szansę na powrót do normalnego życia – mówi Irmina Nowak, dyrektor ds. obsługi szkód osobowych i świadczeń oraz dyrektor Centrum Obsługi Szkód i Świadczeń w PZU.

PZU co roku przeznacza kilkadziesiąt milionów złotych na działania prewencyjne. Wspiera m.in. Policję, Państwową i Ochotniczą Straż Pożarną, GOPR i WOPR. Istotnym elementem tej działalności jest także pomoc dla dzieci – ofiar wypadków (czytaj więcej: CSR W UBEZPIECZENIACH: PZU).

wstecz