PZU: „Z myślą o bezpieczeństwie”

Dodano: 22-08-2016

W ramach „Bezpieczne wakacje z PZU”, w nadmorskich miejscowościach ubezpieczyciel organizuje projekt „Z myślą o bezpieczeństwie”. Inicjatywa ma za zadanie nie tylko edukować najmłodszych, ale także pomagać rodzicom dbać o bezpieczeństwo ich dzieci.

Ubezpieczyciel przeprowadza badanie, za pomocą którego chce poznać świadomość dzieci i rodziców o zagrożeniach w typowych i nietypowych sytuacjach. Każdy uczestnik badania otrzyma specjalną opaskę – innowacyjny gadżet monitorujący lokalizację dziecka.

Rozdawana przez PZU opaska „niezgubka” jest wodoodporna. Wbudowany w niej nadajnik, zsynchronizowany z aplikacją mobilną, zaalarmuje rodzica, gdy dziecko za bardzo się oddali.  

- Aplikacja wraz z opaską nie tylko, choć przede wszystkim, wspiera rodzica w monitorowaniu bezpieczeństwa dziecka. Rozwija również zaangażowanie społeczne, zachowania obywatelskie – tłumaczy Aleksandra Agatowska, członek zarządu PZU Życie SA.

Specjalna aplikacja na smartfony (Android i iOS) ma być wsparciem w zapewnieniu bezpieczeństwa dzieci przez cały rok, zarówno na wakacjach jak i feriach zimowych, będzie pomocna w centrum handlowym, na placu zabaw lub innym zatłoczonym miejscu gdzie łatwo stracić dziecko z oczu.

- Dzięki rozwiniętym funkcjom społecznościowym rodzic może poprosić o pomoc w odnalezieniu pociechy innych użytkowników aplikacji. To zupełnie nowe, innowacyjne podejście do tematyki bezpieczeństwa – podkreśla Aleksandra Agatowska.

wstecz