PZU sprawdzi bezpieczeństwo w sieci małych i średnich firm

Dodano: 26-10-2020
Publikator: informacje prasowe

PZU zbada cyberbezpieczeństwo firm z sektora MŚP. Usługa oferowana jest bezpłatnie we współpracy z WebTotem w ramach programu PZU Ready For Startups.

Od października firmy, które chcą zbadać swoje cyberzabiezpieczenia, mogą to zrobić za darmo w PZU. Ubezpieczyciel właśnie uruchomił pilotaż programu badania stanu cyberbezpieczeństwa w małych i średnich firmach.

Aby przystąpić do programu należy wypełnić specjalny formularz online. W ramach badania sprawdzane są: zagrożenia bezpieczeństwa strony internetowej, ryzyko reputacyjne, ewentualne, inne atrakcyjności dla hakerów. Wyniki badania znajdą się w dedykowanym raporcie. Zostaną w nim również zamieszczone zalecenia, których wdrożenie poprawi bezpieczeństwo cybernetyczne przedsiębiorstwa.

– Wiele firm z sektora MŚP musiało przenieść swoją działalność do sieci ze względu na epidemię koronawirusa, która znacznie przyśpieszyła trend transformacji cyfrowej. Każda firma działająca w internecie narażona jest na ataki cyberprzestępców, włamania do systemu czy próby wyłudzenia danych klientów. Są to zagrożenia jak najbardziej realne. Dlatego chcemy pomóc firmom MŚP, dając im bezpłatne narzędzie, które pozwoli szybko znaleźć najistotniejsze luki bezpieczeństwa na ich stronach internetowych – mówi Paweł Żmudzki, dyrektor ds. ubezpieczeń majątkowych w PZU.

Dostawcą rozwiązania jest WebTotem. Ubezpieczyciel nawiązał współpracę ze startupem w ramach programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum CEE.

wstecz