PZU sponsorem tytularnym PZU Cracovia Maraton

Dodano: 16-09-2020
Publikator: informacja prasowa

Tegoroczny bieg PZU Cracovia Maraton, organizowany w ramach Królewskiej Triady Biegowej oraz Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, odbędzie się w nowej formule: tradycyjnego biegu oraz wirtualnych rozgrywek. Hasłem przewodnim jest to-ge(t)-ther(e) – ma ono zachęcić miłośników biegania do sportowej rywalizacji pomimo pandemii koronawirusa.

Bieg tradycyjny odbędzie się 8 listopada, ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem może w nim wziąć udział tylko 250 osób. Natomiast już od 19 października biegacze będą mogli skorzystać z wirtualnych rozgrywek na dystansie: 5, 10, 13 km, a także półmaratonu i maratonu.

- Cieszę się, że mimo pandemii uda nam się w tym roku zaproponować biegaczom sportowe emocje. Bieg na dystansie maratońskim wokół Błoń Krakowskich będzie miał wymiar bardziej symboliczny niż sportowy. Oczywiście, każdy pobiegnie aby uzyskać jak najlepszy czas. Jako organizatorzy chcemy jednak przede wszystkim pokazać, że jesteśmy razem, że w czasie pandemii, przy zachowaniu dystansu społecznego oraz przestrzeganiu obowiązujących regulacji można bezpiecznie rywalizować. Chcemy pokazać, że nic tak nie łączy ludzi jak sport i związane z nim emocje. Wartym podkreślenia jest fakt, że kwota uzyskana z opłat startowych zostanie przeznaczona na rzecz oddziału dziecięcego w jednoimiennym Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Cieszę się, że nasz partner, wieloletni sponsor tytularny biegów organizowanych w ramach Królewskiej Triady Biegowej, PZU, po raz kolejny aktywnie uczestniczy w naszych działaniach – powiedział Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i biegów organizowanych przez ZIS.

wstecz