PZU przekazał 700 plecaków dla ratowników GOPR

Dodano: 08-08-2017

W dniu 5-6 sierpnia w ramach obchodów 65-lecia GOPR w Krynicy Górskiej odbył się Dzień Ratownika Górskiego. Podczas imprezy PZU przekazało dla GOPR 700 plecaków dla ratowników. Ubezpieczyciel od wielu lat stara się ułatwiać im trudną misję ratowania ludzkiego życia finansując dodatkowy sprzęt, pojazdy i szkolenia.

Podczas wydarzenia odbyły się pokazy ratownictwa górskiego, w tym pokazy z udziałem psów ratowniczych. W ramach Akademii GOPR ratownicy edukowali m.in. z prawidłowego planowania oraz umiejętności przygotowania się do górskich wycieczek, umiejętności nawigacji w terenie górskim oraz zasad udzielania pierwszej pomocy w górach.

– Cieszymy się, że możemy wspierać GOPR w tak szczytnych działaniach, które pomogą poprawić bezpieczeństwo osób wypoczywających w górach. Chcemy ułatwiać im tę trudną misję z jaką na co dzień mierzą się goprowcy ratując ludzkie życie – powiedział podczas imprezy Mateusz Niewczas, Dyrektor ds. Zaangażowań Społecznych PZU.

Przekazane na ręce Naczelników Regionalnych Grup GOPR plecaki zakupione ze środków prewencyjnych to kolejny po quadach sprzęt przekazany w tym roku dla GOPR przez ubezpieczyciela (czytaj więcej: PZU dba o bezpieczeństwo w polskich górach).

wstecz