PZU nagrodzone za obsługę klientów w języku migowym

Dodano: 15-12-2017

PZU otrzymało nagrodę Insurance Innovation of the month europejskiej organizacji EFMA. Wyróżnienie zostało przyznane za innowacyjny sposób obsługi klientów głuchych i niedosłyszących. W 2017 r. PZU uruchomił trójstronne połączenia wideo z konsultantem w języku migowym.

- Osoby niesłyszące często przychodziły do oddziałów PZU z członkami rodziny, którzy występowali w roli tłumacza. Z tego powodu osoby głuche i niedosłyszące nie czuły się w pełni samodzielne i nie mogły załatwić swoich spraw bez konieczności dzielenia się informacjami, często wrażliwymi, z członkami rodziny - powiedział Krzysztof Bachta, dyrektor zarządzający ds. Strategii i Rozwoju PZU.

W związku z tym, towarzystwo w listopadzie 2017 r. uruchomiło obsługę osób niesłyszących w Polskim Języku Migowym. Natomiast w grudniu ruszyła usługa trójstronnego połączenia wideo z doradcą PZU i tłumaczem języka migowego. Dzięki temu rozwiązaniu osoby głuche mogą załatwić swoją sprawę w domu i bez pośredników - tłumaczy języka migowego.

European Financial Management Association (EFMA) to organizacja skupiająca bankowych i ubezpieczeniowych profesjonalistów, wyspecjalizowanych w marketingu i dystrybucji usług finansowych. Instytucja zrzesza ponad 3 tys. firm z ponad 130 krajów.

wstecz