PZU na II Polskim Forum Cyberbezpieczeństwa - CYBERSEC PL 2017

Dodano: 13-04-2017
Kategorie :

PZU było partnerem strategicznym II Polskiego Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC PL. Konferencja zrzeszająca przedstawicieli rządu, instytucji związanych z cyberbezpieczeństwem i ekspertów z dziedziny nauki odbyła się 6 kwietnia 2017 r. w Warszawie.

W konferencji aktywnie uczestniczył prezes PZU Paweł Surówka. Podczas panelu „Polski rynek cyberbezpieczeństwa – w poszukiwaniu innowacji” mówił o powołanym przez grupę funduszu Witelo, który ma na celu stworzenie ekosystemu venture capital zarówno dla inwestorów jak i zaawansowanych technologicznie spółek z całego świata (czytaj więcej: PZU z NCBiR buduje ekosystem venture capital w Polsce). Jak wskazał Surówka, fundusz będzie też udzielał wsparcia start-upom, zwłaszcza specjalizującym się w tworzeniu rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa. 

- Tylko wzajemna współpraca i wymiana doświadczeń może przynieść efekt w postaci polskich rozwiązań cyberbezpieczeństwa - mówiła podczas panelu dotyczącego cyberbezpieczeństwa polskiego przemysłu Izabela Lewandowska – Wiśniewska, przedstawicielka PZU LAB, koordynatorka projektu CyberIndustry. Dodała, że PZU LAB obecnie pracuje wspólnie z partnerami nad rozwiązaniami dla bezpieczeństwa przemysłu.

Celem II Polskiego Forum Cyberbezpieczeństwa było wypracowanie rekomendacji obejmujących standardy narodowego cyberbezpieczeństwa. PZU LAB zapowiedziało kontynuację aktywnego współuczestniczenia w pracach dot. zachowania bezpieczeństwa cybernetycznego swoich klientów. PZU chce pozostać liderem w zakresie tworzenia optymalnych rozwiązań cyberbezpieczeństwa.

wstecz