PwC: drony pomogły w szacowaniu strat po nawałnicach

Dodano: 29-08-2017
Kategorie :

Zespół PwC Drone Powered Solutions zaangażował się w usuwanie strat po nawałnicach. Drony były wykorzystywane do prezentacji zniszczeń i zarządzania akcjami ratunkowymi.

Fundacja PwC oraz zespół PwC Drone Powered Solutions dokonali oględzin terenów zniszczonych wskutek sierpniowych nawałnic za pomocą dronów. Eksperci wykorzystali w tym celu technologie takie jak zaawansowana analityka obrazowa i fotogrametria.

„Widząc skalę zniszczeń oraz tragedię, jaka dotknęła mieszkańców Pomorza, postanowiliśmy wykorzystać naszą ekspertyzę dotyczącą technologii dronowych i ich możliwości. Mamy nadzieję, że dostarczone dane pomogą szybciej uporać się ze skutkami nawałnic. Naszym celem jest budowanie zaufania społecznego i rozwiązywania ważnych problemów, dlatego zaangażowaliśmy się w ten projekt ” – mówi Michał Mazur, partner PwC, lider zespołu PwC Drone Powered Solutions.

Dzięki inicjatywie PwC udało się stworzyć dokładny model zniszczonego obszaru, co ułatwi szacowanie szkód i wycen odszkodowań. Uzyskane materiały trafiły do władz samorządowych.

Michał Mazur podkreśla, że drony umożliwiają w masowych szkodach wgląd do zniszczeń w czasie rzeczywistym. W ten sposób można też uzyskać informacje o szkodach na odległych terenach, do których jest utrudniony dostęp. „Wykonanie precyzyjnych map pozwala na dokładne oszacowanie skali problemu, przyspieszenie procesów decyzyjnych, a także poprawienie bezpieczeństwa służb ratunkowych” - przekonywał ekspert. 

wstecz