Przyjaźni rolnikom

Dodano: 14-04-2016

Concordia Ubezpieczenia i Banki Spółdzielcze SGB to niezawodni partnerzy agrobiznesu. To instytucje, które od lat szczególnym zainteresowaniem otaczają rolników, dbając o ich bezpieczeństwo i finanse. Concordia i SGB postanowiły wykorzystać wspólną siłę, potencjał oraz doświadczenie i zaangażować się jeszcze pełniej w życie społeczności lokalnej. Do realizacji tych działań zaprosiły Fundację Wsparcia Rolnika Polska Ziemia. W ramach trójstronnej współpracy, realizowane będą działania, których efekty służyć mają mieszkańcom wsi, z terenów ich aktywności.

W tym roku przypada 10. rocznica współpracy Concordii Ubezpieczenia z SGB Bankiem. Miniona dekada to kooperacja w tworzeniu nowych możliwości i rozwiązań dla branży AGRO. To okres, w którym wspólni klienci, w jednym miejscu, mają możliwość skorzystania z szerokiej oferty finansowo-ubezpieczeniowej.

Finansowanie i ochrona maszyn rolniczych

Concordia Ubezpieczenia rocznie ubezpiecza średnio 150 tys. maszyn rolniczych, z których około 5% ulega uszkodzeniu. "W ostatnim czasie obserwujemy zwiększone zainteresowanie ubezpieczeniem Agro Casco. Wiąże się to zapewne z rosnącą dynamiką szkód z udziałem maszyn rolniczych.

Banki Spółdzielcze SGB natomiast przygotowały ciekawe rozwiązanie dla rolników - ofertę na finansowanie podatku VAT od zakupu maszyn i urządzeń rolniczych nieoprocentowanym kredytem obrotowym 0%. "Jesteśmy przekonani, że preferencyjne warunki kredytowania sprawią, że nasi obecni i nowi klienci z branży rolnej będą mogli swobodnie rozwijać prowadzoną przez siebie działalność" - mówi Robert Tórz, p.o. dyrektora Departamentu Produktów Bankowych i Procedur SGB Banku.

Concordia, SGB i Fundacja dostrzegają problemy, z którymi boryka się polskie rolnictwo oraz obszary wiejskie. Zauważają także, że niektóre z tych turbulencji można przezwyciężyć przy wykorzystaniu innowacji i odpowiednich instrumentów wsparcia finansowo-ubezpieczeniowego, które zmniejszają ryzyko prowadzonej działalności.

wstecz