Prezesi PZU o cyberubezpieczeniach i współpracy ze start-upami na CYBERSEC Forum

Dodano: 10-10-2017
Kategorie :

We wtorek, 10 października, zakończyło się III Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa. W konferencji udział wzięło ponad tysiąc osób, w tym prezes PZU Paweł Surówka i prezes PZU Życie Roman Pałac.

Czytaj więcej: W Krakowie już po raz trzeci rozpoczyna się CYBERSEC 2017

Paweł Surówka uczestniczył w roli panelisty w debacie nt. cyberubezpieczeń. Jak wskazał, produktów tych nie należy postrzegać jako potrzebnych tylko z perspektywy likwidacji szkód, ale też jako sposób na niesienie pomocy przedsiębiorcom polegającej na uświadamianiu i poszerzaniu wiedzy na temat cyberataków.

"Taka pomoc pozwoliłaby właściwie reagować na cyberataki" – mówił prezes, wskazując, że cyberubezpieczenia są jednym z elementów szerszej strategii w walce z cyberprzestępczością. Dodał, że polskie firmy powinny jeszcze więcej uwagi przywiązać do zapewnienia bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, postrzegając ten obszar za równie istotny w zachowaniu ciągłości biznesu.

Z drugiej strony zwrócił uwagę, że dopiero gdy ubezpieczyciele ustanowią normy, standardy na rynku polskim i rynkach zagranicznych, przedsiębiorstwa będą mogły doskonalić swoje zabezpieczenia w cyberprzestrzeni. Podkreślił, że polski rynek jest widoczny na arenie międzynarodowej w zakresie wkładu w rozwój wiedzy o cyberprzestrzeni i cyberbezpieczeństwie.

Z kolei prezes PZU Życie Roman Pałac wziął udział w panelu dotyczącym współpracy start-upów z dużymi spółkami. Podkreślił, że ta kooperacja jest szczególnie potrzebna znaczącym przedsiębiorstwom w rozwoju innowacyjności.

"To jest kapitał, którego my szukamy. Start-upy pomagają nam szybciej, lepiej znaleźć rozwiązania, z którymi nie zawsze jesteśmy w stanie poradzić sobie samodzielnie" - mówił prezes PZU Życie. "Widzimy, że na rynku jest dużo firm, zespołów, które pracują nad podobnymi rozwiązaniami. Jest inflacja startupów i pomysłów, i wyłonić z tego naprawdę najlepszych - jest bardzo trudno" – dodał.

wstecz