Prawie 1000 maskotek od Grupy Europa dla chorych dzieci

Dodano: 28-03-2017

Aż 951 maskotek zebrali pracownicy Grupy Ubezpieczeniowej Europa w ramach akcji „Pluszak w pogotowiu”. Przytulanki zostaną przekazane do wrocławskich karetek i szpitali.

- Spontaniczny odzew „Europejczyków” był niesamowity. Każdego dnia przybywało maskotek, które w pewnym momencie wypełniły pokój i część korytarza. Europejczycy mają otwarte serca i zawsze z entuzjazmem włączają się w przedsięwzięcia charytatywne. Wolontariat to ważna część naszej firmowej rzeczywistości – mówi Alicja Hamkało, rzecznik prasowy Grupy Ubezpieczeniowej Europa.

Akcja „Pluszak w pogotowiu” to inicjatywa wrocławskich ratowników medycznych, którzy na co dzień mają kontakt z chorymi maluchami. Transport karetką lub pobyt w szpitalu to często trudne przeżycie dla najmłodszych. W akcję „Pluszak w pogotowiu” włączyły się wrocławskie firmy, instytucje, szkoły i przedszkola.

- Otrzymujemy liczne prośby o pomoc materialną z całej Polski. Bardzo trudno jest dokonać wyboru czy sfinansujemy turnus rehabilitacyjny dla chorego dziecka czy pomoce naukowe dla uzdolnionego dziecka z ubogiej rodziny. Dlatego skoncentrowaliśmy się na wsparciu dla organizacji i instytucji z naszego regionu, tj. z Dolnego Śląska przy jak największym aktywnym zaangażowaniu pracowników firmy, aby odczuwali, że mają realny wpływ na to, jakiej pomocy udzielamy – dodaje Alicja Hamkało.

wstecz