Pramerica ostrzega klientów przed instytucjami podającymi się za agentów ubezpieczeniowych

Dodano: 31-01-2017

Pramerica Życie TUiR SA opublikowała na swojej stronie internetowej ostrzeżenie dla klientów. Ubezpieczyciel przestrzega w nim przed instytucjami podszywającymi się pod agentów towarzystwa.

„Eu4ya, Goldberg & Sons Sp. z o.o., Krakowska Kancelaria Finansowa, Warszawska Kancelaria Finansowa, Mazowiecka Izba Finansowa, Kancelaria Prawa Europejskiego, Biuro Kontroli Polis, Gdańska Kancelaria Finansowa, Małopolskie Centrum Finansowe, Krakowskie Centrum Finansowe, Centrum Logistyki Finansowej nie współpracują i nigdy nie współpracowały z Pramerica Życie TUiR SA” – wskazano w ostrzeżeniu.

Zakład ubezpieczeń w dalszej części komunikatu oświadcza, że nie udzielił tym podmiotom pełnomocnictwa do działania w imieniu Pramerica Życie TUiR SA. Przy okazji ubezpieczyciel zachęca klientów do sprawdzania w elektronicznym rejestrze agentów ubezpieczeniowych prowadzonym przez KNF, czy dany agent współpracuje z Pramerica Życie TUiR SA.

„Mogą Państwo w łatwy sposób zweryfikować te dane za pomocą rejestru oraz upewnić się czy firmy, które składają Państwu alternatywne oferty rozwiązań finansowych, są wiarygodnym źródłem informacji” – napisano w ostrzeżeniu.

Także towarzystwo przypomina swoim klientom, że agent ubezpieczeniowy ma obowiązek okazać pełnomocnictwo od towarzystwa ubezpieczeń na każde żądanie klienta. Zachęca także do skorzystania z infolinii ubezpieczyciela na wypadek wystąpienia wątpliwości co do tożsamości agenta.

Tagi: rejestr, agent, knf
wstecz