Postępowania polubowne przy RF szybsze i łatwiejsze

Dodano: 10-01-2017
Publikator: Rzecznik Finansowy
Kategorie :

W dniu 10 stycznia 2017 r. weszła w życie ustawa o pozasądowym rozstrzyganiu sporów konsumenckich (czytaj więcej: Pozasądowe rozstrzyganie sporów konsumenckich). Jak podaje Rzecznik Finansowy, od tej pory postępowania polubowne prowadzone przy Rzeczniku Finansowym będą szybsze i łatwiejsze.

- Nasze postepowanie to zupełnie nowa jakość w segmencie polubownego rozwiązania sporów. Łączy w sobie najlepsze cechy tradycyjnych postępowań mediacyjnych i koncyliacyjnych, dzięki czemu z punktu widzenia stron sporu będzie ono bardzo efektywne. Możemy najpierw spróbować doprowadzić do zbliżenia stanowisk stron sporu, wykorzystując techniki mediacyjne. Jeśli to nie przyniesie efektu przedstawimy stronom swoją propozycję rozwiązania sporu, jak w typowej koncyliacji. Wszystko będzie zależało od szczegółów sprawy i preferencji klienta - mówi Paweł Zagaj, zastępca Rzecznika Finansowego odpowiedzialny za polubowne rozwiązywanie sporów.

Ważne jest, że jeśli klient złoży wniosek o przeprowadzenie takiego postępowania do Rzecznika Finansowego, podmiot rynku finansowego jest zobowiązany do tego postępowania przystąpić.

Przeczytaj cały artykuł
wstecz