Polacy chętnie płacą telefonem za ubezpieczenia. SkyCash chce rozszerzyć ofertę o ubezpieczenia majątkowe i turystyczne

Dodano: 18-08-2017
Kategorie :

Piotr Bochenek, członek zarządu SkyCash w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes podkreśla, że Polacy coraz częściej korzystają z mobilnych płatności za bilety transportu publicznego, codzienne, drobne zakupy czy ubezpieczenia. 

– Z płatności mobilnych korzystają już miliony osób. W aplikacji Skycash mamy już ponad 1,5 miliona użytkowników, a z dnia na dzień ta liczba mocno rośnie. Najchętniej płacimy mobilnie za bilety albo parking, a także za dobra materialne – mówi przedstawiciel fsirmy.

Na tle innych europejskich państw, Polska stanowi jeden z rynków, na których płatności mobilne są najbardziej rozpowszechnione. Z badania Visa Digital Payments Study wynika, że aż 79 proc. Polaków korzysta z płatności mobilnych. Najczęściej Polacy płacą telefonem, zamawiając jedzenie na wynos, dokonując przelewów do członków rodziny, przyjaciół. Polacy chętnie poprzez bankowość mobilną opłacają rachunki lub kupują drogie sprzęty elektroniczne.

Jak zauważa Piotr Bochenek, Polacy chętnie korzystają również z oferowanych przez SkyCash usług takich jak płatności za parking, bilety komunikacji miejskiej lub transportu kolejowego czy zakup mikroubezpieczenia. – Polisy w aplikacji cieszą się bardzo dużą popularnością ze względu na innowacyjność samego produktu. Są to mikroubezpieczenia w komunikacji miejskiej, możliwość wykupienia ubezpieczenia na czas podróży, jak i możliwość dokupienia ubezpieczenia swojego auta od szkody czy kradzieży na czas postoju w strefie płatnego parkowania – tłumaczy Rafał Bochenek.

W marcu br. UNIQA rozpoczęła sprzedaż poprzez aplikację SkyCash nowych ubezpieczeń z mikroskładką: „Podróżuj bezpiecznie” i „Parkuj bezpiecznie”. Obejmują one ubezpieczenie NNW pasażera na czas podróży komunikacją miejską, podmiejską i międzymiastową oraz ubezpieczenie auta na czas postoju w strefie płatnego parkowania od uszkodzenia szyb, zamków i wnętrza przy próbie włamania oraz od kradzieży tablic rejestracyjnych (czytaj więcej: Ubezpieczenia z mikroskładką od UNIQA w aplikacji SkyCash).

Firma pracuje nad rozwinięciem zakresu usług ubezpieczeniowych. – Ten rozwój będzie dotyczył zasięgu i liczby firm ubezpieczeniowych, które pojawią się w naszej aplikacji, a także samego produktu. Planujemy rozszerzenie oferty o ubezpieczenia majątkowe i turystyczne. Rynek ubezpieczeń jest bardzo szeroki i interesujący – podkreśla Rafał Bochenek.

wstecz