Podsumowanie roku z Marsh Polska

Dodano: 07-01-2020

Jak przedstawiciele branży ubezpieczeniowej wspominają 2019 r. i czego spodziewają się w nowym roku? Autorem wypowiedzi dla beinsured.pl jest Artur Grześkowiak - Prezes Marsh Polska.

Rok 2019 to dobry okres dla branży ubezpieczeniowej, w którym jednak nie brakowało rozmaitych wyzwań. Z jednej strony kończy się on dobrymi wynikami czołowych uczestników branży, z drugiej zaś sektor borykał się ze zmianami w wybranych obszarach (m.in. implementacja nowych regulacji, rosnące stawki i problemy ze znalezieniem pokrycia dla tzw. trudnych ryzyk, czy też wymagający rynek pracy). Widoczną tendencją jest także postępująca konsolidacja – zarówno w przypadku firm brokerskich, jak i zakładów ubezpieczeń.

Marsh Polska w 2019 roku był w trzecim roku realizacji naszej 5-letniej strategii. Osiągnęliśmy założone cele biznesowe i rozwinęliśmy świadczone usługi o nowe rozwiązania - za co serdecznie dziękujemy naszym Klientom, Partnerom biznesowym, Ubezpieczycielom oraz Pracownikom.

Z sukcesem zintensyfikowaliśmy działania w ramach regionu północnego (North Subregion) w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej, którego częścią jest także Polska. Obecnie jesteśmy jednym z najlepiej rozwijających się subregionów Marsh w Europie Kontynentalnej.

Z perspektywy globalnej dla Marsh rok 2019 to przede wszystkim połączenie z JLT, dzięki któremu powiększyło się grono naszych ekspertów i wzmocniliśmy wybrane specjalizacje branżowe oraz produktowe.

W Polsce kontynuujemy rozbudowywanie działów obsługujących Klientów w ramach ryzyk specjalistycznych: m.in. ubezpieczeń finansowych i profesjonalnych (FINPRO), czy ubezpieczeń należności handlowych (Trade Credit), ale również innych linii majątkowych. W 2019 roku rozszerzyliśmy zakres oferowanych przez nas usług i rozwiązań w ramach Zespołu Mercer Marsh Benefits (ubezpieczenia osobowe oraz świadczenia pracownicze).

Nowe zagrożenia wymagają zindywidualizowanego podejścia, dlatego zawsze tworzymy dedykowany zespół ekspertów, którzy wspierają naszych Klientów w wybranych obszarach - m.in.dla ryzyk cybernetycznych, czy związanych z raportowaniem schematów podatkowych (MDR).

W zakresie tych nowych, ale i bardziej tradycyjnych zagrożeń chętnie dzielimy się wiedzą i międzynarodowym know-how: w 2019 roku Marsh wydał wiele nowych raportów i publikacji dotyczących zarządzania ryzykiem (m.in. Global Risks Report 2019, Marsh | Microsoft Global Risk Perception Survey 2019, Marsh Political Risks Map 2019).

Przeczytaj cały artykuł
wstecz