Podsumowanie roku z Aegon Polska

Dodano: 31-12-2019

Rok 2019 już za nami. Jaki był dla branży ubezpieczeniowej? Co czeka nas w nowym roku? Redakcja beinsured.pl postanowiła zapytać o to przedstawicieli branży. Autorem komentarza jest Marc van der Ploeg – prezes zarządu Aegon Polska.

Jaki był 2019 r. dla branży ubezpieczeniowej?

W minionym roku w ubezpieczeniach życiowych mogliśmy obserwować zmianę preferencji klientów -  od rozwiązań typowo inwestycyjnych w stronę produktów ochronnych. Mijający rok był dla ubezpieczeń życiowych zdefiniowany również przez otoczenie ekonomiczne. Przy niskich stopach procentowych musimy szukać takich modeli biznesowych, które pozwolą nam utrzymać rentowność biznesu, ale jednocześnie zapewnić klientowi konkretną wartość. W tych warunkach szczególnie istotne jest byśmy jako ubezpieczyciele dobrze reagowali na zmieniające się potrzeby klientów i mieli dla nich dobre rozwiązania.

Jak ten rok zapisze się w historii AEGON?

Dla Aegon w Polsce z pewnością najważniejszym wydarzeniem mijającego roku był start Pracowniczych Planów Kapitałowych. Choć objęły one dopiero jedną grupę pracowników, to mam nadzieję, że konstrukcja programu stopniowo poprawi strukturę oszczędności Polaków. Istotna była również zapowiedź reformy systemu emerytalnego i likwidacji funduszy emerytalnych. Przekształcając OFE w IKE w formie funduszy inwestycyjnych, zamkniemy ponad 20-letni okres funkcjonowania otwartych funduszy emerytalnych, które odgrywały ważną rolę nie tylko w Aegon, ale i w wielu grupach ubezpieczeniowych.

Przeczytaj cały artykuł
wstecz