Początek testów zbliżeniowego Blika w bankach

Dodano: 05-07-2021

Kilka banków rozpoczęło już testy zbliżeniowego Blika. Poziom zaawansowania wdrożeń jest różny. Prawdopodobnie, jako pierwsi możliwość korzystania z Blika dostaną klienci Millennium Banku. Wyznaczono na to datę 20 lipca.

Wdrożenie okazuje się być trudniejsze niż początkowo zakładano. Wiele rzeczy musi być przetestowane po raz pierwszy, stąd nie wiadomo czy dzień 20 lipca nie jest zbyt optymistyczną datą. Wiadomo, że nie uda się wdrożyć zbliżeniowego Blika jednocześnie we wszystkich bankach. Kilka instytucji wprowadziło już do swoich regulaminów informacje na temat zasad płatności Blikiem. Są to np. Millennium, ING czy mBank. Niektóre banki nie mają zamiaru zmieniać regulaminów z wyprzedzeniem. Klient, decydując się na korzystanie z nowego rozwiązania, będzie akceptował regulamin w momencie aktywacji usługi.

Dzięki nawiązaniu współpracy operatora systemu z organizacją Mastercard udostępnienie płatności bezstykowych Blikiem jest możliwe. Najpierw, z Blika NFC korzystać będą mogli jedynie użytkownicy smartfonów z systemem Android.

wstecz