PKO startuje z nową ofertą ubezpieczenia nieruchomości

Dodano: 14-09-2021
Publikator: informacja prasowa

PKO Dom – to kolejna oferta ubezpieczyciela niepowiązana z produktami bankowymi. Nowe ubezpieczenie nieruchomości od PKO Ubezpieczenia wspierane jest technologią smart home. Klienci będą mieli możliwość połączenia nowej polisy z urządzeniami smart home firmy FIBARO.

PKO Ubezpieczenia systematycznie rozwija swoją ofertę ubezpieczeniową polisami niebędącymi produktami bankowymi, wśród których są już m.in. ubezpieczenia onkologiczne, podróżne i dziecka. Nowa oferta PKO Dom stworzona w celu ubezpieczenia domu lub mieszkania i zawiera kompleksową ochronę m.in. od zdarzeń losowych, włamań, kradzieży, OC w życiu codziennym oraz assistance. Co więcej, klienci będą mieli możliwość objjęcia ubezpieczeniem domu w budowie oraz skorzystania z szerokiej oferty dodatkowych ubezpieczeń.

– PKO Bank Polski wykorzystuje atuty wynikające z dostępu do najnowocześniejszych rozwiązań cyfrowych oraz możliwości zaoferowania produktów ubezpieczeniowych dostarczanych przez spółkę PKO Ubezpieczenia należącą do jego Grupy Kapitałowej. Rozszerzanie oferty bankowej o ubezpieczenia daje naszym klientom - w jednym miejscu, w prosty i intuicyjny sposób – możliwość korzystania nie tylko z produktów bankowych. Systematycznie wzbogacamy ofertę produktów ubezpieczeniowych niepowiązanych z produktami bankowymi, czego najnowszym przykładem jest PKO Dom – powiedział Jan Emeryk Rościszewski, Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

Nowoczesne ubezpieczenia wspierane są technologią smart home firmy FIBARO. Polisa już jest dostępna w oddziałach banku. Ubezpieczyciel informuje, iż od drugiej połowy września będzie ją można również kupić w serwisie transakcyjnym i aplikacji mobilnej, a od października także w agencjach.

– Przygotowanie nowej oferty ubezpieczenia poprzedziły badania z klientami. Staraliśmy się, aby nasze nowe ubezpieczenie objęło jak najwięcej kluczowych elementów ochrony, na które zwracali uwagę klienci. Dom to przecież miejsce, w którym chcemy się czuć bezpiecznie, a jeśli zdarzy się coś nieoczekiwanego, ważna jest jak najszybsza pomoc. Dlatego jako pierwsi w Polsce oferujemy ubezpieczenie wraz z nowoczesnym systemem zabezpieczeń, które daje możliwość uniknięcia lub minimalizacji skutków wydarzeń losowych. Połączyliśmy więc siły z liderami swoich branż, FIBARO, które oferuje inteligentne zabezpieczenia nieruchomości oraz Mondial Assistance, liderem usług assistance, aby stworzyć ubezpieczenie z technologią smart home. Nasze rozwiązanie w realnym czasie powiadamia klienta o wykrytym w jego domu zagrożeniu, a my od razu oferujemy pomoc w naprawie awarii. Wyznaczamy w ten sposób nowy standard obsługi, w którym to ubezpieczyciel pierwszy kontaktuje się z klientem w trudnej sytuacji – mówi Tomasz Mańko, wiceprezes zarządu PKO Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie PKO Dom jest dostępne w trzech pakietach. Pierwszy pakiet Standardowy zapewnia ochronę na wypadek wystąpienia zdarzeń losowych oraz pomoc Assistance 24/7. W ramach tego pakietu zapewnione jest również alarmowe wsparcie fachowców, hydraulika, dekarza czy ślusarza. Pakiet Super obejmuje zakres pakietu Standardowego oraz dodatkowo zabezpiecza w razie nieumyślnie wyrządzonych szkód osobom trzecim (tzw. OC w życiu prywatnym). Pakiet trzeci, Super Pro, jest kompleksowym ubezpieczeniem i zapewnia najwyższy poziom komfortu, obejmując zakres pakietu Super oraz dodatkową ochronę od kradzieży z włamaniem, rabunku czy dewastacji.

PKO Dom jest pierwszym w Polsce innowacyjnym rozwiązaniem, umożliwiającym ochronę nieruchomości przy wykorzystaniu inteligentnych urządzeń, np. czujników zalania czy pożaru. Dzięki czemu wykrycie tego typu zagrożenia umożliwia natychmiastowe zawiadomienie Centrum Alarmowego w trybie automatycznym. Co więcej, posiadając polisę PKO Dom, wykupienie inteligentnych urządzeń jest dostępne z 40 proc. zniżką.

– Cieszymy się że mogliśmy wziąć udział w tym projekcie i pokazać, że ubezpieczenia i technologia mogą nie tylko współpracować, ale także proponować zupełnie nową jakość ochrony. Nasze rozwiązanie daje klientom poczucie spokoju i pewność, że ich dom jest bezpieczny, nawet wtedy, gdy są poza nim. Co więcej, aby zachęcić klientów do skorzystania z tego rozwiązania, zaproponowaliśmy 40% zniżkę na inteligentne urządzenia - zarówno centralę Home Center 3 Lite, jak i czujniki zalania, dymu, czadu czy ruchu – mówi Tomasz Jankowski z FIBARO.

wstecz