PKO BP i BZ WBK rozważają dystrybucję ubezpieczeń turystycznych przez bankomaty

Dodano: 18-08-2017

Portal prnews.pl informuje, że banki PKO BP i BZ WBK rozważają dystrybucję ubezpieczeń w swoich sieciach bankomatów.

W zeszłym tygodniu, TU EUROPA przekazała, że w 6 tys. bankomatów należących do sieci Euronet można kupić polisę turystyczną wrocławskiego ubezpieczyciela. Rozbudowane o tę usługę automaty zlokalizowane są na lotniskach, dworcach autobusowych i przejściach granicznych (czytaj więcej: TU Europa rozpoczęła sprzedaż ubezpieczeń turystycznych w bankomatach Euronetu). 

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez prnews.pl, PKO Bank Polski zastawia się między dwiema opcjami dystrybucji ubezpieczeń – poprzez stanowiska samoobsługowe lub bankomaty. W przypadku pierwszego rozwiązania trwa już pilotaż w 3 placówkach banku. - Obecnie prowadzone są analizy możliwych rozwiązań technicznych i zakresu ewentualnych wdrożeń. Na ich podstawie zostanie podjęta decyzja, na których urządzeniach będzie uruchomiony pilot dystrybucji ubezpieczeń – wyjaśnił Grzegorz Culepa z biura prasowego banku PKO w rozmowie z portalem. Niedawno bank rozpoczął sprzedaż polis turystycznych poprzez swoją aplikację (czytaj więcej: Ubezpieczenia turystyczne w aplikacji IKO).

Z kolei Bank Zachodni WBK rozważa jedynie uruchomienie sprzedaży ubezpieczeń turystycznych w sieci bankomatów. – Rozważamy taką opcję. Przeprowadziliśmy już pilotaż sprzedaży ubezpieczeń do kart debetowych, efekty były obiecujące – potwierdza Błażej Mika, dyrektor Departamentu Produktów Płatniczych i Relacji z Partnerami w BZ WBK.

W Polsce dystrybucję ubezpieczeń poprzez bankomaty rozpoczęła sieć Planet Cash. W bankomatach można nabyć ubezpieczenia turystyczne od TU Europa. Operator oferuje także zakup ubezpieczenia OC komunikacyjnego, którego gwarantem jest należąca do Compensy Benefia (czytaj więcej: Polisa w bankomacie).

Tagi: polisa
wstecz