PKO Bank Polski zwycięzcą konkursu Best in Cloud

Dodano: 24-05-2021
Publikator: informacja prasowa

Zakończyła się 9. edycja konkursu Best in Cloud. Zwycięzcą okazał się PKO Bank Polski. Przez jury doceniona została migracja zasobów banku do chmury realizowana w ramach Programu Transformacji Technologicznej Road to Cloud, oryginalność projektu, jego innowacyjność oraz efekty operacyjne. Uwagę zwróciła skala zmian, która – jak uzasadniano – czyni z banku chmurowego giganta.

PKO Bank Polski od kilku lat udostępnia zaawansowane rozwiązania informatyczne na dużą skalę. Współpracuje z liderami rynku fintech, zainicjował także powstanie spółki Operator Chmury Krajowej, którą rozwija z Polskim Funduszem Rozwoju – udziałowcem.

- PKO Bank Polski korzysta z usług OChK i globalnych dostawców chmurowych. Realizując Road to Cloud, mamy dostęp do innowacyjnej technologii, kreujemy nowe rozwiązania biznesowe, wzmacniamy bezpieczeństwo i rozwijamy kompetencje. W ten sposób bank chce zapewnić sobie i swoim klientom innowacyjne, bezpieczne i efektywne kosztowo środowisko do rozwoju. Przecieramy drogę do chmury całemu sektorowi – powiedział Krzysztof Bonicki, dyrektor Formacji Transformacji Chmurowej w PKO Banku Polski.

W ramach programu Road to Cloud bank korzysta z wybranych usług spółki Operatora Chmury Krajowej. Współpraca ta zaowocowała powstaniem m. in. Stanowiska Przyszłości, czyli 11 tys. wirtualnych stanowisk pracy dla doradców bankowych. Bank stawia na innowacyjne rozwiązania także w przypadku systemów wewnętrznych. Pierwszym krokiem było uruchomienie dla 23 tysięcy pracowników SAP SuccessFactors, kompleksowego systemu wspierającego aktywność pracownika, drugim jest platforma Teams do efektywnej komunikacji. Następnym rozwiązaniem będzie workai - w pełni funkcjonalna platforma Digital Employee Experience.

W tym momencie, bank jest w trakcie przebudowy do architektury cloud native oraz migracji do chmur publicznych GCP i MS Azure strategicznych systemów IT z obszaru kanałów elektronicznych, sprzedaży czy analityki danych.

Organizatorem Best in Cloud jest wydawca magazynu „Computerworld” - IDG Poland. Celem konkursu jest wskazanie organizacji wyróżniających się pod względem osiągnieć w zakresie zastosowań rozwiązań Cloud Computing oraz zarządzania IT z wykorzystaniem rozwiązań Cloud Computing.

wstecz