PKO Bank Polski wdraża workai – innowacyjną platformę komunikacji wewnętrznej

Dodano: 17-05-2021
Publikator: informacja prasowa

Workai to platforma Digital Employee Experience, która wspiera komunikację wewnętrzną, zarządzanie wiedzą i zwiększa poziom zaangażowania pracowników. Dzięki niej można prowadzić spersonalizowaną i angażującą komunikację, a także mierzyć jej efekty, używając niewymagających wiedzy technicznej narzędzi w chmurze.

PKO Bank Polski realizuje strategię transformacji cyfrowej obejmującą usługi dla klientów, jak i procesy wewnętrzne. Wdrożenie platformy Digital Employee Experience – workai jest jednym z elementów tworzenia przyjaznego środowiska pracy. Nowe narzędzie sprawi, że dzięki personalizacji i zaawansowanej analityce, pracownicy otrzymają tylko te treści, które są dla nich istotne. 

- W naszej drodze do chmury, także w przypadku systemów wewnętrznych, stawiamy na innowacyjne, bezpieczne i sprawdzone rozwiązania. Oferujemy pracownikom doświadczenia cyfrowe na poziomie, z jakim mają do czynienia, korzystając z aplikacji konsumenckich. Pierwszym krokiem było wdrożenie SAP SuccessFactors, kompleksowego systemu wspierającego cykl życia pracownika, drugim platforma Teams do efektywnej komunikacji. Kolejnym rozwiązaniem jest workai - w pełni funkcjonalna platforma Digital Employee Experience. Mamy świadomość, że komunikacja wewnętrzna odgrywa istotną rolę na drodze zmiany nie tylko technologicznej, ale przede wszystkim kulturowej w organizacji. PKO Bank Polski jest nie tylko otwarty na innowacyjne cyfrowe rozwiązania, ale także wspiera w rozwoju polskie start-upy. Potencjał workai (wówczas Elastic Cloud Solutions) zauważyliśmy już w 2017 roku, kiedy zakwalifikowaliśmy firmę do naszego programu „Let’s Fintech witch PKO Bank Polski!”. Wówczas oferował autorskie rozwiązanie - intranety dla małych firm. Dziś wdraża je w również międzynarodowych korporacjach. Jest w pierwszej lidze intranetowego świata – mówi Adam Marciniak, wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

Wdrożenie platformy jest jednym z pierwszych w Polsce wdrożeń w chmurze obliczeniowej Microsoft Azure realizowanym w instytucji finansowej.

wstecz