PFR uruchomił portal informacyjny o PPK

Dodano: 08-01-2019
Publikator: Polski Fundusz Rozwoju

8 stycznia rozpoczął funkcjonowanie portal PPK. Na razie witryna zawiera jedynie materiał informacyjny dot. Pracowniczych Planów Kapitałowych z podziałem na zainteresowane grupy, tj. pracowników, pracodawców i instytucje finansowe.

Portal www.mojePPK.pl, prowadzony przez Polski Fundusz Rozwoju, stanowi pierwszy etap rozwoju Portalu PPK, którego powstanie i rolę określa ustawa o PPK. Na portalu znalazły się informacje na temat zasad funkcjonowania systemu Pracowniczych Planów Kapitałowych, w tym dot. tworzenia programu, celu i opisu jego funkcjonowania, instytucji finansowych oferujących PPK czy umów o zarządzanie i prowadzenie PPK. W przyszłości portal ma być rozszerzony o funkcję śledzenia rachunku uczestnika planu. W ciągu najbliższych tygodni na portalu pojawi się również kontakt na infolinię dot. nowego planu.

PRF oraz rząd już zapowiadają kolejne elementy kampanii informacyjnej o PPK. Jeszcze w tym miesiącu wystartuje kampania społeczna w mediach o PPK. Przekazy będą pojawiać się w telewizji, radiu i internecie. Ponadto, informacje o PPK będą też dostarczane pracodawcom przy udziale instytucji i organizacji branżowych.

- Polski Fundusz Rozwoju jest dobrze przygotowany do wdrożenia Pracowniczych Planów Kapitałowych. Dzisiaj uruchomiona została pierwsza odsłona Portalu PPK, który jest miejscem, gdzie można znaleźć rzetelne i sprawdzone informacje na temat PPK. Pełna wersja serwisu połączona z call center dla pracodawców i pracowników dostępna będzie za 3 miesiące. Pod koniec stycznia ruszy ogólnopolska kampania informacyjna dotycząca PPK, a w marcu spotkania szkoleniowe w całej Polsce. Jestem przekonany, że nasza kampania społeczna przyczyni się do przekonania jak największej liczby osób do długoterminowego oszczędzania celem zwiększenia swojego bezpieczeństwa finansowego. Hasło naszej kampanii brzmi: W sumie się opłaca! Chcemy przez to pokazać, że oszczędzanie na cele emerytalne przy udziale pracodawcy i państwa jest potrzebne i korzystne dla pracowników oraz wzmacnia fundamenty rozwojowe sektora przedsiębiorstw, rynek kapitałowy i gospodarkę – wyjaśnił Paweł Borys, prezes zarządu PFR.

wstecz