Pewne rzeczy najlepiej robić samemu – UFG uruchomił kampanię informacyjną o bazie OC

Dodano: 06-07-2016

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny rozpoczął kampanię promującą bazę OC i AC dla kierowców. Dzięki rejestracji w bazie, posiadacze aut będą mogli sprawdzić i pobrać historię ubezpieczeń OC, wypadków, w których uczestniczyli, a także wypłaconych odszkodowań. Korzystanie z bazy będzie bezpłatne dla wszystkich posiadaczy OC pojazdów zarejestrowanych w Polsce. UFG rozpoczął promowanie nowego narzędzia.

Zdaniem Funduszu, system umożliwiający sprawdzanie i monitorowanie historii polis OC danego pojazdu przyczyni się do poprawy sytuacji klientów zakładów ubezpieczeń, przede wszystkim będą mogli wynegocjować na podstawie pobranych danych lepsze warunki cenowe ze swoim ubezpieczycielem. Baza będzie udostępniona także dla zakładów ubezpieczeń poszukujących informacji potrzebnych do oszacowania wysokości składki ubezpieczenia.

W bazie znajdują się informacje o polisach OC wszystkich zarejestrowanych w Polsce aut (ponad 21 mln). System jest na bieżąco aktualizowany w oparciu o dane wysyłane przez zakłady ubezpieczeń. Przypomnijmy, że na ubezpieczycielach ciąży obowiązek informowania UFG o zmianach w polisach OC komunikacyjnych. Z danych UFG wynika, że w systemie zarejestrowało się już ponad 10.200 użytkowników.

Przeczytaj cały artykuł
wstecz